Yaşamayı Seviyorum Danışma Merkezi Ülkemize Örnek Oluyor

5 Aralık 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
204 defa okundu.

 

thumbnail_projemerkezi-6“Projemizin Bir Model Olarak Diğer İllerde de Yaygınlaştırılması Düşünülüyor.”

 

 

 

Gençleri bağımlılık yapan maddelerden korumak için önleyici tedbirlerin alınması ve bağımlı gençlerin tedavileri ile ilgili olarak çalışmaların yürütülmesi kapsamında ilimize gelen Eğitim, Kültür ve Araştırma Genel Müdürü Hakan Dulkadiroğlu, Eğitim ve Rehberlik Daire Başkanı Rahmi Aksoy ile İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Mersin, Antalya, Konya, Diyarbakır, Samsun, Erzurum ve Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürleri uyuşturucu ile mücadele etmek maksadıyla Kırşehir Valiliği tarafından hayata geçirilen “Yaşamayı Seviyorum Danışma Merkezi”nde incelemelerde bulundu.

Kırşehir’de madde bağımlısı gençleri uyuşturucudan kurtarmak ve onları topluma faydalı bireyler olarak yeniden kazandırmak amacıyla kurulan “Yaşamayı Seviyorum Danışma Merkezi” hakkında konukları bilgilendiren Vali Necati Şentürk, projenin bir model olarak diğer illere de örnek olduğunu söyledi.

Merkezde gençlere hem tıbbî hem de manevi tedavi uygulandığını belirten Vali  Necati Şentürk, “Burada tedavi gören gençlerimizi meslek ve sanat sahibi yaparak topluma kazandıracağız. Burada çok yönlü tedavi uygulanmaktadır. Gençlerimiz burada mesleki kurslar alıyor, yarım kalan eğitimlerini tamamlıyor, bilgisayar odasında teknolojik dersler alıyor, spor salonunda sportif aktivitelere katılıyor, ayrıca ibadetlerini yerine getiriyorlar. Projemizin bir model olarak diğer illerde de yaygınlaştırılması düşünülüyor. Misafirlerimiz de bu maksatla Kırşehir’e gelerek merkezde incelemelerde bulunup, burada neler yaptığımızı, hangi tedavileri uyguladığımızı gördüler. Proje kapsamında,  Kırşehir’de uyuşturucu ile mücadelede büyük yol kat ettik.” dedi.

Ziyaret, Vali Necati Şentürk’ün misafirlere “Yaşamayı Seviyorum Danışma Merkezi”ni gezdirip onları proje hakkında bilgilendirmesi ile sona erdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN