Yaşama Yol Ver Projesi Tanıtılıyor

10 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
364 defa okundu.
Yaşama Yol Ver Projesi Tanıtılıyor

b (4)Vali Necati Şentürk’ün, İl Sağlık Müdürlüğü’nce “Yaşama Yol Ver Projesi”nin tanıtımı için Anıt Meydanında açılan standı ziyaret etti.

 

Ziyaretinde İl Sağlık Müdürü Selçuk Büyüker’den bilgiler alan Vali Necati Şentürk’ün, yaptığı açıklamada, Kırşehir’de 112 Acil Çağrı Merkezine günlük ortalama 800 ihbarın yapıldığını bu ihbarlardan sadece 260’ının gerçek ihbar olduğunu söyledi.

 

Bu proje ile birlikte vatandaşların ambulansa yol vermek ve 112 Çağrı Merkezini boş yere meşgul etmemek konusunda bilgilendirilmesinin amaçlandığını belirten Vali Necati Şentürk’ün, “Ambulans, acil bir hastayı veya ağır yaralı birini hastaneye yetiştirirken ona mutlaka yol verilmelidir. Ambulansta kurtarılmayı bekleyen hastalar için zamanın çok önemli olduğunu unutmamak gerekir. Ayrıca, 112 Çağrı Merkezine yapılan ihbarların büyük bir oranı asılsız çağrılardır. Kırşehir’de günlük Acil Çağrı merkezine ortalama 800 ihbar yapılıyor. Ancak bu ihbarlardan 260’ını gerçek çağrılar oluşturuyor. Geriye kalanlar asılsız ve gereksiz yere yapılan ihbarlar. Bu durum verilen hizmetin kalitesini düşürüyor. Herkesi, 112 Acil Sağlık Hizmetini boş ve gereksiz çağrılarla meşgul etmemeye ve ambulansa yol vermeye davet ediyorum.” dedi.

 

Vali Necati Şentürk’ün ziyareti, açılan stantta yaptığı inceleme ile sona erdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN