Yarı Finale Çıktılar

13 Mart 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
273 defa okundu.

atletizm_2

Sivas’ta düzenlenen Anadolu Yıldız Ligi (ANALİG) Atletizm Grup Müsabakalarında Atletizm Erkek Takımı Almış Olduğu Dereceler Sonunda Yarı Finale Kaldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Sporun tabana yaygınlaştırılması, daha fazla müsabakanın yapılması, kulüplere ve milli takımlara alt yapı oluşturulması, illerdeki yerel faaliyetler sonucu keşfedilen yetenekli sporcuların spora kazandırılması, ulusal düzeyde sürdürülebilir yetenek takip sistemi oluşturulması hedefleri doğrultusunda oluşturulan Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) Atletizm grup müsabakaları kapsamında İç Anadolu Atletizm  grup karşılaşmaları düzenlendi.

Sivas’ta yapılan Anadolu Yıldız Ligi (ANALİG) Atletizm grup müsabakalarında Erkekler 2000 metrede sporcumuz Halit Taş birinci olarak altın madalya ve 800 metrede dördüncü bronz madalyanın sahibi oldu. Erkek takımımız 100 metre engel, 3 Adım Atlama, Yüksek Atlama, Cirit Atma, Gülle Atma, 800 ve 2000 metre branşlarında almış olduğu dereceler sonun 63. puanla üçüncü olarak gruplardan çıkıp, Yarı finale yükselme başarısı elde etti. Kızlar ferdide müsabakalarında Azra Bayram yüksek atlama branşında 1.37’lik derecesi ile gümüş madalya sahibi olurken bireysek olarak gruptan çıkarak yarı finale yükseldi.

HABER MERKEZİ

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN