Yardıma Muhtaç Aileleri Kucaklıyor

9 Şubat 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
495 defa okundu.
Yardıma Muhtaç Aileleri Kucaklıyor

6 Bine Yakın Yabancı Uyruklu Aileden Yardıma İhtiyacı Olanların Belirlendiği Yaklaşık 2 Bin Aileye Yardım Yapan Hayır Evi,

Yardıma Muhtaç Aileleri Kucaklıyor

Ekmek, Gıda, Soba, Kömür, Kıyafet, tekerlekli sandalyeden, yatalak hastalara Motorlu yatağa kadar yardıma İhtiyacı olan ailelere ihtiyaçlarını ulaştıran Hayır Evi, 1944 Kırşehirli, Yaklaşık 314 Afganlı, 360’a yakın Türkmen olmak üzere birçok aile hayır evinden yararlanıyor.

2017 yılı içerisinde ulaştıkları aile sayısını aktaran Hayır Evi Müdürü Hikmet Kılıç, “3684 aileye gıda, 2085 aileye Giysi, 610 aileye Muhtelif Eşya, 783 aileye yeni doğan çocuk ihtiyaçlarını karşılama noktasında yardımlar, 30 hastaya hasta bezi, 12 kişiye yatak, 11 kişiye tekerlekli sandalye temini, 5 Engelli arkadaşımıza Engelli aracı, 20 aileye soba, 1 Milyon 352 Bin liralık Yıllık ekmek yardımı, 142 aileye eğitim yardımları ve Türkmenlere de 3 Bin Torba un” dağıttıklarını söyledi.

“BAŞVURU YAPAN AİLELERİN DURUMLARINA BAKIP YARDIMLARIMIZI BELİRLİYORUZ”

360’a yakın Türkmen 380’e yakın Afganlı aile olduğunu söyleyen Kılıç, “Afganlı sayısı Türkmenlileri geçti. Bize başvuru yapan herkesi anlık yerlerine ve durumlarına bakıyoruz ve yardımlarımızı belirliyoruz. Ailelerin gerçekten ihtiyacı olup olmadığını da bakmak için evlerine gittiğimizde gerçekten çoğu zaman içler acısı durumlarla da karşılaşabiliyoruz.  Ama o kadar duyarlı vatandaşlarımız da var ki bu aileleri bilen, gören herkes evinde ne ihtiyacı varsa ellerinden geldiğince yardımcın oluyor. Yetişebildiğimizi biz yapıyoruz yetişemediklerimizin açığını vatandaşlarımız tamamlıyor”

“DERNEK VE KURULUŞLARLA ÖRGÜTLENİP AÇIKLARIMIZI KAPATMALIYIZ”

Birçok dernek ve kuruluşlar var, Bir araya gelip örgütlensek hiçbir kaynağa ihtiyaç duymadan sadece kendi imkânlarımızla verimliliğimizi %100 artırmış oluruz diyen Kılıç, “Eğer bu şekilde olursa birbirimizin açığını tamamlar ve ortaya daha iyi işler çıkarırız ve daha çok aileye ulaşmış oluruz” diyerek çağrıda bulundu.

1944 KIRŞEHİRLİ, 314 AFGANLI VE 360’A YAKIN TÜRKMEN AİLE YARARLANIYOR

Başvuru sayısının 6 Bine yaklaştığını belirten Kılıç, “Uygun gördüğümüz dosyalarımız ise Yabancı Uyruklu Vatandaşlar ile birlikte 2 Bin Civarında.  Diğerlerinin de bir kaydı olmadığı için yerinde incelemeler yapıyoruz.  Suriyeli ya da Afganlı diye ayırım yapmıyoruz. 1944 Kırşehirli. Yaklaşık 314 Afganlı, 360’a yakın da Türkmen aile bizden yardım alıyor”

ASIL HEDEFLERİ BU KAPIYI BULAMAYANLARI BULMAK

Ailenin durumuna göre yardım yaptıklarını söyleyen Kılıç, yardım kriterlerini de şu şekilde sıraladı, “Asgari Ücret ve altı geliri olanlar buraya geliyor ve formumuz var onu dolduruyor. Formda tapu, SSK, Nüfus ve İkamet kaydını aldıktan sonra ekibimiz gidiyor ve yerinde inceleme yapıyor. Eğer kriterler doğruysa bizde ona göre aynı ay içerisinde karar verip yardımlarımızı yapıyoruz. Durumuna göre en az bir defa olmak kaydıyla gıda yardımı yapıyoruz. Ailenin durumuna göre yardımlarımızın sıklıklarını belirliyoruz. Okul zamanı durumu olmayan öğrencilere Kırtasiye, Ramazan ayında Gıda Paketi, kışın yardıma Muhtaç Ailelere Soba, Odun, Kömür, Gıda, Giysi gibi yardımlarımızı yapıyoruz. Ama asıl Hedef ve gayemiz bizim kapımızı bulanları değil de bu kapıyı bulamayanları bulmak”

“GIDA NOKTASINDA DUYARLILIK SAĞLANAMADI”

Çoğu Vatandaşların gereksiz ve fazlalık olarak gördüğü bir bardağa bile İhtiyacı olan ailelerin olduğunu söyleyen Kılıç, “Bize İhbar ediliyor bizde araçlarımızla bağış yapmak isteyen kişilerin yardımlarını gidiyoruz ve alıyoruz, İhtiyaç sahibi ailelere ulaştırıyoruz. Elbise konusunda bir döngü sağlandı. Gerek ihbarla gerekse vatandaşlar kendileri bizzat gelip bize bağış yapabiliyorlar. İhtiyacı olan ve buraya gelen ihtiyaç sahiplerine veriyoruz. Elbise konusunda çok fazla ihtiyacımız yok ama Gıda noktasında da yardım olması gerekiyor. Bu gıda yardımı vatandaşlarımız tarafından da bilinmesi gerekiyor. Bir paket çay veya bir paket makarna dahi verebilirler. Bu konuda çok fazla duyarlılığı sağlayamadık. Yardımsız tamamını kendimiz karşılayamıyoruz. Çünkü bizim yıllık sadece ekmek giderimiz 1 Milyonu geçti. Hepsine yetişemesek bile en azından Ailelerimizin aç kalmaması için ekmeğe olan ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz” diyerek vatandaşları daha duyarlı olmaya davet etti.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On