YANIK’TAN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

19 Eylül 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
262 defa okundu.
YANIK’TAN GAZİLER GÜNÜ  MESAJI

sait-yanik-gazeteciler-federasyonu-yuksek-ist-7711991_x_oKırşehir Gazeteciler Radyocular Televizyoncular Cemiyet Başkanı
Sait Yanık Şehitlik ve Gazilik Unvanının Onurların En Büyüğü Olduğunu Belirtti

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Kırşehir Gazeteciler Radyocular Televizyoncular Cemiyet Başkanı Sait Yanık “Türk Milleti’nin Atatürk’e şükran ve minnetinin ifadesi olan 19 Eylül 1921 tarihi, aynı zamanda gazi ve şehitlerimize duyduğumuz saygının da açık göstergesidir. Gazilik; Türk Vatanseverliğinin, Türk kahramanlığının, Türk fedakarlığının yaşayan destanıdır. Gazilerimiz ise bu destanı yazan onurlu kahramanlardır. Şehitlik ve gazilik, milletimiz için onurların en büyüğü, şereflerin en yücesidir. Kurtuluş Savaşı’nın da zaferle neticelenmesinin temelinde bu fedakarlık, bu inanç vardır” dedi.
Her geçen gün daha da güçlenen, milletçe geleceğe güvenle ve umutla bakmamızı sağlayan Türkiye Cumhuriyeti de aynı ruh ve şuurla kazanılan o büyük zaferin, o sağlam temellerin üstünde yükselmiştir diyen Yanık, “Aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi Türk Milleti olarak her zaman sevgi ve saygıyla anmaktayız. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN