YANIKLAR OTOMASYON, YENİ ÜRÜN

27 Nisan 2023
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
5261 defa okundu.
YANIKLAR OTOMASYON, YENİ ÜRÜN

YANIKLAR OTOMASYON, Yeni Ürünü VDx05_V2.0 ile Türkiye’nin Güneş Enerjisi Santrallerinde 1GW Kapasitede Kullanıma Başladı

İlimizde faaliyet gösteren teknoloji şirketi YANIKLAR OTOMASYON, son olarak çıkardığı yeni ürünü VDx05_V2.0 ile Türkiye’nin güneş enerjisi santrallerinde büyük bir başarı elde etti. Şirket sahibi Sait Yanık, yaptığı açıklamada, ürün lansmanlarının başarılı geçtiğini ve özellikle enerji sektöründe büyük bir talep gördüklerini belirtti.

Yanık, VDx05_V2.0 ürününün enerji santrallerinde yoğun olarak kullanıldığını ve Türkiye’deki güneş enerjisi santrallerinde 1GW’lık kapasitede kullanılmaya başlandığını açıkladı. Bu, Türkiye’nin toplam kurulu güç kapasitesi olan 10GW düşünüldüğünde oldukça dikkat çekici bir oranı temsil ediyor. Yanık, şirketin güneş enerjisi alanında sahip olduğu bilgi birikimine ve tecrübeye vurgu yaparak, ürünlerinin sektörde güvenilir bir tercih olduğunu ifade etti.

Ayrıca, VDx05_V2.0 ürününün enerji santrallerinde kullanılan yerli üretim Endüstriyel Bilgisayarlarla donatıldığını belirten Yanık, bu bilgisayarların ARM işlemcisine sahip olmaları sayesinde yüksek sıcaklık koşullarında bile rahatlıkla çalışabildiğini vurguladı. Bunun yanı sıra, cihaz üzerinde veritabanı kurulumu ve yapay zeka algoritma fonksiyonlarının da çalıştırılabildiğini ekledi. Bu nedenle, sektördeki talebin yoğunlaştığı ve tercihinin arttığı bir ürün haline geldiğini söyledi.

Ancak, Yanık, küresel çip krizinin etkilerinin kendilerini de etkilediğini ve siparişleri önem sırasına göre düzenlediklerini ifade etti. Haziran ayına kadar biriken tüm siparişleri karşılamayı planladıklarını belirtti. Ayrıca, gelecek dönemde LTE ve 5G tabanlı ürünlere yönelik ARGE çalışmaları yaptıklarını ve üçüncü çeyrekte bu ürünleri müşterilerle buluşturmayı hedeflediklerini dile getirdi.

YANIKLAR OTOMASYON, güneş enerjisi santrallerinde kullanılan yenilikçi ürünü VDx05_V2.0 ile başarılı bir şekilde müşterileri ile buluştu ve Türkiye’nin enerji sektöründeki gücünü artırmaya yönelik katkı sağlamaya devam ediyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN