YANIK, “KIRŞEHİR’DE YEREL BASIN KURULUŞLARINA ACİLEN SAHİP ÇIKILMASI GEREKİYOR”

28 Eylül 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
729 defa okundu.
YANIK, “KIRŞEHİR’DE YEREL BASIN KURULUŞLARINA ACİLEN SAHİP ÇIKILMASI GEREKİYOR”

YANIK, “KIRŞEHİR’DE YEREL BASIN KURULUŞLARINA ACİLEN SAHİP ÇIKILMASI GEREKİYOR”

Geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 120 milletvekilini 24 ilde görevlendirmişti. Bu çerçevede Kırşehir’de de yapılan görevlendirmeler ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, oda ve dernek başkanları ve basın mensupları ile kahvaltıda biraraya gelerek, İlimize gelen heyet Kırşehir’in sorunlarını önce Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na ardından da parlamentoya taşıyacağını bildirdi.  Meclis açılana kadar heyetler halinde illerde çalışacak milletvekilleri hazırladıkları raporları Genel Başkana sunacağı bildirilirken dile getirilen sorunların önce Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na daha sonra TBMM kürsülerinde yer alacağı söylendi. İlimize gelen heyete Kırşehir’de Yerel Basının yaşadığı sorunları ileten Kırşehir Basın Konseyi Başkanı Sait Yanık, “Kırşehir’de Yerel Basın Kuruluşlarına Acilen Sahip Çıkılması Gerekiyor” dedi.

“TÜRKİYE’DEKİ EKONOMİK KRİZİN FATURASINI BİZ GAZETECİLER VE TELEVİZYONCULAR ÇEKMEKTEYİZ”

Kırşehir’de yerel basın kuruluşlarının içerisinde bulunduğu zor durumdan ve kalıcı çözümler beklediklerini ve demokrasinin yerelden başlayacağı inancıyla Kırşehir’de yerel basın kuruluşlarına acilen sahip çıkılması gerektiğini söyleyen Kırşehir Basın Konseyi Başkanı Sait Yanık, Kırşehir Basın Konseyi Başkanı Olarak, Türkiye’deki Ekonomik Krizin Faturasını haliyle biz Gazeteciler ve Televizyoncular çekmekteyiz. Çözüm önerileri olarak hükümete iletmeniz umarım bizlerin sorunlarını da bir nebze olsun fayda sağlar. Bu konuda meslek örgütlerimiz çaba içerisinde ama Kırşehir’in sorunlarını da biz biliyoruz. Resmi ilan olarak KÖYDEŞ programlarını ilan kapsamına, TOKİ İnşat yapım ve alımlarının İhale kapsamına, İL ve İlçe belediyelerinin teklif usulünden vazgeçilmesi Gazetelerde ilan yayınlamasını icra ve iflas ilanlarını resmi ilan olarak yayınlanmasını, Anonim Şirketlerinin Genel Kurullarının Gazetelerde Resmi İlan olarak Yayınlanması, SSK, vergi ve Enerjide muafiyeti uygulanması Basın ilan kurumu şubesi bulunan illerinde olduğu gibi borç yok yazısının istenmemesi Türkiye’de mutlaka bir ve birkaç Kağıt Fabrikasının yeniden açılmasını, kağıt ve kalıp fiyatlarının dolar kurunun sabit tutulması, basın ilan kurumu düşük faizle kredi vermesini, KOSGEB ve diğer kredilerin Faizsiz ötelenmesini istemekteyiz. ‘Belediyelerin Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf Odaları ve TOBB gibi odaların Gazete ismi ayırmadan abone olunması, Radyo TV Üst kurulunun almış olduğu Veb TV Lisans ücretinin düşürülmesi, İl ve İlçe Belediyelerinin Meclis Kararlarını Gazetelerde yayınlanması, İl Özel İdarelerinin aldıkları kararların Gazetelerde yayınlanması, İş Kur, KOSGEP, alımlarının gazetede yayınlanması, Kurulacak Kooperatiflerin, Enerji indirimi gibi. Bu istek ve beklentilerimizin Hükümete bir an önce bildirilmesini ve çözüm bulunmasını talep ediyoruz” diye konuştu.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On