YANDAŞLARA PARALAR NASIL KAZANDIRILIYOR

19 Eylül 2022
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1911 defa okundu.
YANDAŞLARA PARALAR NASIL KAZANDIRILIYOR


Mühür sende ise, koltukta sen oturuyorsan,yapılan işlerde adaletsizlik varsa, adam kayırma varsa, devleti dolandırmak varsa, yandaşlara çok para kazandırmak varsa,vebalin ağır olur.Beddualar alırsın ve bir gün olur hesaba çekilirsin.
İktidara yamanmış gözleri ve karınları doymayanlar başta inşaat olmak üzere pek çok alanda ihaleleri kapıyorlar veya pazarlık işiyle istediklerine kıyak geçmeyi marifet saymaktadırlar.
Kentsel dönüşüm adıyla vatandaşların haklarını vermeden perişan edenleri,devletten teşvikleri,alanları,borçları, faizleri silenleri biliyoruz.Memlekette inşaat işinden,demire, betona para gömenleri,,bütçeyi sömürenleri görüyoruz.
Evsizleri ev sahibi yapacağız diye ortaya attıkları projelerde kafaları karıştıran bir çok soru var. Yine yandaş müteahhitlere gün doğdu. Yatırılan 500 liralar,peşin ödemeler,ödemelerin her sene zamlanacağı ortadadır. Vatandaşlara yardım edecek devlet, vatandaşlardan ıban numarası ve hesap numaraları istemesini aklımızdan çıkarmadık.Vatandaşlar; aş, iş ve eş istiyor.
Tarihi ve turistik yerler talan edilmektedir. Cennet köşesi sahiller imara açılmakta, turistik yerlerimiz peri bacaları gibi turizme hizmet eden yerler tahrip edilmektedir. Maden arama ruhsatlarıyla yüz binlerce ağaçlar yok edilmektedir.En kıymetli topraklarımız ve mülklerimiz yabancıların ellerine geçmektedir. Yanan ve yakılan ve yaktırılan ormanların yerine kimlerin villalar yaptırdıklarını millet görüyor.
Devlet okullarının sayıları azalırken,devlete ait yurtlar çoğalması beklenirken,özel okulların,yurtların ve tarikat yurtlarının artması ülkeyi nereye götürüyor? İmam hatip okullarının çoğalmasıyla, camilerin ,kuran kurslarının artmasıyla övünenler ülkede bilimin ve fennin nerelerde olduğunu hesap etmelidirler.
Tüm okullar imam hatip olacak diyen siyasileri çocukları yabancı ülkelerde ve özel okullarda eğitim görmektedirler. Tarihte Türk Milletine ihanet etmiş, düşmanla birlikte olmuş ,suçlu bulunarak idam edilmiş veya yurt dışına kaçmış olanları kahraman olarak göstermeleri, bu millete ihanet değil mi?
Cumhuriyet le birlikte açılan fabrikalar, yüzlerce kurumlar neden satıldı?Dünyaya en çok satış yaptığımız ürünleri şimdi neden dış ülkelerden alıyoruz? Yandaş olanlar para kazansın diye ithalatın önü iyice açıldı.Üretmek, sanayide aşamalar yapmak, istihdam sağlamak gerekirken yüzme havuzlarının, millet bahçelerinin çok acilmiş gibi hizmetleri başarı göstermek halkımızı mutlu etmiyor.
Çiftçinin, üreticinin gün geçtikçe iflasa sürüklenmeleri,ellerinde ki gelir kaynaklarını satmalarını ve azaltmalarını ibretle izliyoruz.Üretici hakkını alamadığından ,masraflarını karşılayamadığından çiftçilik ve hayvancılık gün den güne yok olmaktadır.
Yandaşların mal varlıkları günden güne artarken, devleti yönetenlerin mal varlıkları zirve yaparken,israfın tavan yaptığı bir devirde masallarla, yalanlarla halkı oyalamakla bir yere varılmaz. Gerçekleri haykıranları susturmak için yasaklar koymak, cezalar vermek, sindirmek elbette bitecektir.
Türk Milleti, Cumhuriyetine ve Atatürk ilkelerin bağlıdır. Ülkeyi Araplaştırmak isteyenlere,yobazlara ve sessiz işgallere asla izin vermeyecektir.
17.09.2022. Ali Aydemir
Araştırmacı gazeteci

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN