YALAN HABERLERE KANMAYIN!

12 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
391 defa okundu.
YALAN HABERLERE KANMAYIN!

yalan1

Kırşehirliler basında ye alan yalan habere sert çıktı. Vatandaşlar, “Şehitlerimizin nereli olduklarının bir önemi yok acımız bir, vicdanı olan Kırşehirli, Çankırılı, Erzurumlu ayrımı yapmaz.”

 

Türkiye bir aydır son yılların en çok şehidini veriyor. Şehit evlerine ateş düşüyor, millet olarak vatandaşların vicdanı sızlıyor. Bir de üstüne bazı yerel basınlarda kulaktan duyma yapılan haberler vatandaşları çileden çıkarıyor. Bu haberlerden bir tanesi de geçtiğimiz günlerde Şırnak’ın Silopi ilçesindeki hain saldırıda şehit olan Özel Harekat Polisi Mustafa Yahya Mertcan’ın Kırşehirli olduğuna dair haberdi. Şehit polisin haberi basında yer aldığı andan itibaren Şehidin Kırşehirli olduğunun duyulması Kırşehir kamuoyunda acıyla yankılandı. Elbet Türkiye genelinde hanelere düşen ateşler tüm ülkede olduğu gibi Kırşehirlilerin de bağrını yakıyor, geçtiğimiz haftalarda Kaman İlçesinde toprağa verdiğimiz Şehit Feyyaz Yumuşak’ın ardından Şehit Mustafa Yahya Mertcan’ın da Kırşehirli olduğu haberi büyük vatandaşlar arasında endişe yarattı. Ancak sonradan Şehit Mustafa Yahya Mertcan’ın aslında Çankırılı olduğu haberi geldi. Annesi Kırşehirli olan Şehit Mertcan babasının memleketi Çankırı’da gözyaşları arasında toprağa verildi.

Kırşehir kamuoyunda yayımlanan asparagas haberler vatandaşın basına olan güvenini sarstı. Kırşehirli vatandaşlar, “Basının yaptığı bütün haberler kulaktan duyma haberler mi? Artık basına da mı güvenemeyeceğiz? Kırşehir Valiliği, Emniyet Müdürlüğü ve hatta Jandarma Komutanlığı’nın üzerinde çok hassas olduğumuz şehit haberleri konusunda vatandaşı basından önce bilgilendirmelerini istiyoruz. Biliyoruz ki en kaliteli bilgiler bu kurumlardan çıkar. O yüzden başta Kırşehir Valiliği, Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı olmak üzere kamu kurumlarının bize haber vermelerini talep ediyoruz. Öncelikle de şunu belirtmeliyiz ki bir can gitmiş bu can hepimizin canı şehit olan Yahya Mertcan ve diğer şehitlerimiz hepimizin evladı, nereli olduklarının ne önemi var. Kırşehirli olsa ağlayacak, Çankırılı olunca gülecek değiliz ya. Kulaktan duyma haber yapan basını basın olarak görmüyoruz.” diyerek sert tepki gösterdi.

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN