Yalan, dolan, iftira damarlarına işlemiş

Sözcü Gazetesi
22 Mayıs 2023
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1435 defa okundu.
Yalan, dolan, iftira damarlarına işlemiş

AKP’liler ilk seçimde yaptıkları gibi yine halkı aldatıyor. İşte kara propaganda ve kirli siyasetin yüzü…

İkinci tur Cumhurbaşkanlığı seçiminde oy kullanan bir kişinin A Haber ekranlarındaki görüntüsü büyük tartışmaya neden oldu. Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlar için İstanbul Havalimanı’nda sandık kuruldu.

Burada oy kullanan vatandaşlarla röportaj yapan A Haber muhabiri, sakallı bir kişiye mikrofon uzattı. Arapça konuşan bu kişi, “Ben daha önce Türkiye’deki gibi demokratik bir seçim görmedim.” dedi. Türkçe bir kelime bilmeyen kişinin oy kullanması sosyal medyada büyük tepki gördü. İşte siyasilerden gelen eleştiriler:

 Kürşat Zorlu (İYİ Parti): Türk Vatandaşlığı Kanununa göre ‘yeteri kadar Türkçe bilmek’ koşulu bulunmaktadır. Diğer koşullar gibi elbette bunun da bir sebebi vardır!

SEÇİMİN İPTALİNİ BİLE…

 Lütfu Şehsuvaroğlu (Zafer Partisi): A Haber’in bu belgeseli bu yılın belgesel ödülü alabilir. Her şeyi anlatıyor. Sığınmacı bile değil, Türkçe bilmiyor, parayla vatandaşlık almışlar. Hatta bu belgesel tek başına seçimlerin iptalini bile gündeme getirir. n Atila Sertel (CHP): Görün Türkiye’min güzel insanları görün… Tek kelime Türkçe bilmeyenlere oy kullandırılıyor. Ülkem, güzel vatanım Suriyelileştirilmek isteniyor.

 Yusuf Ziya Özcan (Gelecek Parti): Böyle bir garabet hiçbir ülkede görülmez. Vatandaşlık verilmiş Arapça konuşan biri ülkenin kaderini belirleyecek seçimde oy kullanıyor. AKP’nin seçimde önce çıkmasını sağlayanlar!

A HABER DE KINA YAKSIN

 Tanju Özcan (Bolu Belediye Başkanı): Bu Arap benim ülkemin yönetimine karar veriyor. Bu y.. vatandaşlık verene yazıklar olsun. Türkçe bile yok, oy kullanmış… Hayırlı olmasın inşallah. A Haber’de kına yaksın.

Vatandaşlar ise şöyle isyan etti:

– Oy kullanmayan 8 milyon küskün kardeşim, bak senin yerine kim oy kullanıyor..!

– Türkiye için karar ver, kendin için mi, yoksa tek kelime Türkçe bilmeyen bu Araplar mı senin yerine oy kullansın..?

– AKP ve MHP’nin milliyetçilikle uzaktan yakından alakaları yoktur.

– Seçim adil değil! Seçim kirletildi. Parmak boyası olmadan ve gerçek Türkler oy kullanmadan seçim iptal edilmeli!

AKP’li belediyeden skandal afişler

28 Mayıs seçimlerine sayılı günler kala AKP’li Nevşehir Belediyesi kentteki bilboardlara provokatif afişler astı. Afişlerde “Selahattin Demirtaş serbest kalacak” ve “YPG terör örgütü değildir” yazıları ile hemen yanında birer karekod yer aldı. Afişlerde ayrıca “İyi düşün, doğru karar ver” ifadeleri kullanıldı. Afişler büyük tepki topladı. CHP’li vekil Hasan Ufuk Çakır skandala şöyle isyan etti: “Devletin valisini aradım. ‘Yaptıkları iş doğru değil’ dedim. ‘Kaldıracağım’ dedi, kaldırmadı.” AKP’li Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran ise afişlerin büyük tepki çekmesi üzerine açıklama yaptı. “Bahse konu afişler ile ilgili olarak Merkez İlçe Seçim Kurulu yetkilidir ve olası itirazlar ancak bu kurula yapılabilecektir” dedi.

Mansur Yavaş belgelerle tek tek gerçeği anlattı:

AKP 3 defa Öcalan’ı çıkarma teşebbüsünde bulundu!

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayı ve Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, Fox TV’nin canlı yayın konuğu oldu. Yavaş, seçim çalışmaları boyunca iktidarın, muhalefeti terörle iltisaklı göstermesine tepki gösterdi. AKP’nin, Abdullah Öcalan’ı üç kez serbest bırakmaya çalıştığını savunan Yavaş, şunları kaydetti: “Birisi 2003’te topluma kazandırma kanunu tasarısı ile denediler. Amerikalıların isteği Irak’ı girdikten sonra… Daha sonra 2006’da Bakanlar Kurulu ile denediler. Bunun bir maddesinde ‘suç işlemek için örgüt kurmak suçundan terör örgütünün yöneticisi hakkında da uygulanabileceği hükmedilmiştir. Ancak bu hükme göre, terör örgütü kurucusu etkin pişmanlık hükmünden bir kez kullanabilecektir. Evet, altında Recep Tayyip Erdoğan‘ın imzası var. Bunun üzerine CHP Milletvekili Orhan Eraslan itiraz ediyor. Sonra geri çektiler. Tekrar 2013’te bir defa daha geliyor. Bunda da CHP vekilleri şiddetli şekilde itiraz edince, geri çekiliyor.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN