“YAKILAN KİTAPEVİ DEĞİL, İNSANLIK OLDU”

14 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
481 defa okundu.
“YAKILAN KİTAPEVİ DEĞİL, İNSANLIK OLDU”

20150914_114017_resized

Kırşehir’de geçtiğimiz hafta çıkan olaylarda iş yeri basılan Gül Kitapevi sahibi Eşref Odabaşı kendilerine yapılan saldırıları kınayarak, “Yakılan kitap evim değil, insanlık oldu” dedi.

 

Geçtiğimiz hafta Kırşehir’de düzenlenen “Şehitlere Saygı, Teröre Lanet” yürüyüşü sırasında olaylar çıkmış, 33 işyeri basılarak, yakılıp yıkılmıştı. Bu işyerlerinden biri olan ve çok konuşulan Gül Kitapevi sahibi Eşref Odabaşı gazetemize yaptığı açıklamada Kırşehir kamuoyuna ve sivil toplum kuruluşu örgütlerine olan gönül kırgınlığını anlattı.

Odabaşı gazetemize yaptığı açıklamasında;”Yanan yer Gül Kitapevi değil, İnsanlıktır. Olayın ardından Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası dışında sivil toplum kuruluşlarında bir kişi dahi ziyaretimize gelip ya da telefon açıp ‘geçmiş olsun’ dememiştir. Siyasi parti temsilcilerinden de sadece CHP Ankara Milletvekilleri Necati Yılmaz ve Murat Demir geçmiş olsuna gelmiş, olayın peşini bırakmayarak, meclise taşıyacaklarını söyledi. Kırşehir’de vali, belediye başkanı ve resmi kurumlardan herhangi bir kişi beni arayıp sormadı. Kırşehir belediyesinden molozları kaldırmak için araç istedim, araç dahi verilmedi.

Ben bir an için düşünüyorum, ‘acaba ben hangi ülkede yaşıyorum, bu kin bu nefret neden?’ diyerek kendi kendimi sorguluyorum.

Sağ olsunlar siyasi parti temsilcilerinden sadece CHP Ankara Milletvekillerimiz Necati Yılmaz ve Murat Demir işyerime gelerek ‘geçmiş olsun’ dedi ve olayın takipçisi olarak meclise taşıyacaklarını ifade etti.

Benim iş yerimin sigortası yok. Asli görevi vatandaşın can, mal ve namusunu korumak olan devlet 8 Eylül tarihinde bu görevini yerine getiremeyerek, sınıfta kaldı.” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN