Yabancı uyruklu öğrencilerden Ahi Selamıyla “Evde kal” mesajı verdi

28 Nisan 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
46 defa okundu.
Yabancı uyruklu öğrencilerden Ahi Selamıyla  “Evde kal” mesajı verdi

Yabancı uyruklu öğrencilerden Ahi Selamıyla “Evde kal” mesajı verdi

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi (KAEÜ) Türkçe ve Yabancı Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezinde (TÖMER) eğitim alan yabancı uyruklu öğrenciler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadeleye katkı vermek için hazırladıkları klipte Ahilik değerlerini hatırlatarak, “Evde kal” mesajı verdi.

KAEÜ’den yapılan açıklamaya göre, Nijerya, Türkmenistan, Sudan, Endonezya, Kırgızistan, Bosna Hersek, Afganistan, Gine ve Mısırlı öğrenciler, kaldıkları yurt ve evlerde cep telefonlarıyla hazırladıkları görüntüleri müzik eşliğinde birleştirerek, klip haline getirdi.

Koronavirüs salgınına karşı “Evde kal” mesajı verilen görüntülerde öğrenciler, sosyal mesafe ve maske takmanın önemine işaret ederken, gönül selamı olarak da bilinen ve geçmişte Ahiler arasında yaygın olan sağ elin kalbe götürülerek başın hafifçe öne eğilmesi şeklindeki selamı da uyguladı.

Ahi Evran Veli’nin “Eli açık, kapısı açık, sofrası açık” öğüdü ile klibe başlayan öğrenciler, “Güzel ülkenin, vicdanlı insanlarının şehri, bizlere evinizi kapınızı, sofranızı açtınız. Sizleri Ahi Evran’ın selamı ve gönül selamı ile selamlıyoruz. Dualarımız sizinle. Minnettarız. Güzel günlerde birlikte olmak için evde kal Kırşehir, evde kal Türkiye.” ifadelerini kullandı.

KAEÜ ve TÖMER’in internet siteleri ile sosyal medya hesaplarından yayınlanan klip, vatandaşlar tarafından ilgi gördü. (HABER AA)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On