YABANCI KİŞİLERDEN YİYECEK VE İÇECEK KABUL EDİLMEMESİ İSTENDİ

29 Temmuz 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
394 defa okundu.
YABANCI KİŞİLERDEN YİYECEK VE İÇECEK KABUL EDİLMEMESİ İSTENDİ

kirsehir-emniyeti-pazar-gunu-yapilacak-teroru-7686539_x_oKırşehir Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü Yabancı Kişilerden Yiyecek ve İçecek Kabul Edilmemesini İstedi

Dolandırıcılar iyi niyetli vatandaşların duygularını istismar etmek suretiyle dolandırarak mağdur etmekte olduğu belirtildi. İnsanları dolandırmayı meslek edinen kişilerce çeşitli yöntem ve planlar tasarlanıp bunlar hayata geçirilmekte.

Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada;

“Vatandaşlarımız, girdikleri çeşitli ortamlarda iyi niyetli gözüküp tanışmak isteyen veya yakınlık kurmaya çalışan kişiler tarafından verilen yiyecek ve içecek gibi ikramları kabul etmemeli ve geri çevirmelidir.

Vatandaşlarımız seyahat için bulundukları toplu taşıma araçlarında, park ve bahçelerde, piknik ve mesire yerlerinde kendilerine tanımadıkları kişiler tarafından açık veya kapalı olarak ikram edilen yiyecek ve içecekleri almamalıdır.

Dolandırıcıların başvurduğu yöntemlerden olan yiyecek ve içecek içerisine karıştırılan madde ile uyutulan vatandaşlarımızın para, ziynet ve değerli eşyaları alınarak mağdur etmektedirler. Hal ve hareketlerinden şüphelendikleri veya kendilerine ısrarla yiyecek ve içecek ikramında bulunmak isteyen şahıslarla karşılaşmaları halinde vatandaşlarımızın 155 Polis İhbar hattını arayarak Polisi bilgilendirmeleri gerekmektedir.

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü olarak vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması ve huzurlu bir Kırşehir için önleyici polislik hizmetlerine yönelik çalışmalar devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN