VİRA BİSMİLLAH

8 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
336 defa okundu.
VİRA BİSMİLLAH

DSC_3289Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Genel Müdürü Ömer Yıldız Kırşehir’de ki hızlı tren projesi için incelemelerde bulundu.

TCDD Genel Müdürü Ömer Yıldız, Kırşehir milletvekili Mikail Arslan’ın  daveti üzerine Kırşehir’e gelerek incelemelerde bulundu.Kırşehir’e gelerek hızlı tren projesinden bahseden Yıldız;”Delice-Kırşehir-Aksaray-Niğde illerini kapsayan hızlı tren projemizin çalışmalarını sürdürüyoruz. Fizibilitemizi hazırladık. Kalkınma Bakanlığı’na ilettik. Kırşehir’i de içine alan hızlı tren projemiz için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Projemize başlandığı takdirde en geç 2023 yılında tamamlanacak. Kısa bir süre sonra proje çalışmalarına başlanılacak.Şuanda hızlı tren hatlarımızı 200 kilometreye göre tasarlıyoruz. Hem hızlı tren hem de yük taşımacılığı yapılabilecek. “ifadelerinde bulundu.

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’de TCDD Genel Müdürü Ömer Yıldız’a belediye olarak hazırladıkları hızlı tren proje çizimini göstererek fikir verdi. Başkan Bahçeci;” Bizde bir proje taslağı hazırladık. Hazırladığımız proje taslağı 3 ili kapsıyor. Bu iller Kayseri,Nevşehir ve Kırşehir . Bu projenin maliyeti diğer projeye göre biraz daha maliyetli.Kırşehir’e gelecek hızlı tren ile yük taşımacılığı da yapılmaktadır. Buda bizim batıya olan ilişkilerimizi güçlendirecek. Böylelikle Ankara’ya ve İstanbul’a hızlı tren ile direk geçiş yapabiliriz.” şeklinde konuştu.Daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Yıldız, Genel Yayın Yönetmenimiz Sait Yanık’ın sormuş olduğu Kırşehir’in büyük bir şansı olan Mikail Arslan’ın 3 dönem seçilerek projelerinin başında olması ve sizi de büyük projelere imza atmış olmanızdan tanımaktayız. Hızlı tren projesi ve tramvay en kısa sürede hangi yılda gelir sorusuna cevap olarak 2018 da tamamlanabileceğini belirtti.

Valilik makamında gerçekleşen toplantı sonrasında Vali Necati Şentürk, TCDD Genel Müdürü Ömer Yıldız’a plaket takdim etti.

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN