Eski Terminal Kaderine Bırakılmasın

6 Aralık 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
155 defa okundu.
Eski Terminal Kaderine Bırakılmasın

Kırşehir’e yeni şehirler arası Otogar yapılmasının ardından eski otogar da atıl vaziyette bekliyor. 13 bin metre karelik alanda olan Otogarın 7 bin metre kare alana sığdırılması tepkilere neden oldu. Atıl vaziyette duran Eski terminalin olduğu yere bir an önce  Kırşehir halkının yararına güzel bir proje yapılması bekleniyor.

Ayrıca 2019 yılında alınan Belediye meclis kararı sonrası Başkan Ekicioğlu, eski terminalin bulundu alana ”ticari alan, sosyal tesis ve yeşil alan” yapılması açıklanmıştı.

Kırşehir Belediyesi 2021 yılı faaliyet sunumunda hazırlanan görselde;

“Yöresel Ürün ve El Emeği Ürünleri Satış Merkezi Projesi”

“Eski Otogarın bulunduğu arsa ve civarını yeniden planladık. Kılıçözü sanayi sitesinin yanındaki kamyon garajına sosyal kültürel tesis alanı hemen yanındaki mevcut park ve eski otogar alanının bir kısmınıda yöresel ürünlerin satış ve konaklama yerlerini yapacağız.

UNESCO tarafından 2021 yılı Ahi Evran-ı Veli, Yunus Emre ve Hacı Bektaş Veli yılı olarak ilan edildi. İlimizde mevcut bulunan üç Alperenler (Dost Bahçe) Parkını adına yakışır bir şekilde yenileyeceğiz. İlimizin önemli isimlerinden olan Neşet Ertaş ve Muharrem Ertaş’ın da anıtlarını da bu parkta simgelendireceğiz. Parkımızı bu yıl hizmete açmayı planlıyoruz. Yöresel ürünlerimin kompleksimizin yapımı biraz daha zaman alacak.” Denildi.

Açıklanan karardan bu yana hiçbir çalışma yapılmadı. Bölgede yaşayan vatandaşların oldukça şikayet ettiği alana yakışacak bir proje yapılmasını yetkililer tarafından talep ediyoruz.

‘Proje Bir An Önce Hayata Geçirildi’

Gazetemizi defalarca telefonla arayarak arazinin alkoliklerin mekanı olduğunu söyleyen sanayi esnafı, yaz günleri tarlada çalışan işçilerin uğrak yeri oldu dedi. Kırşehir sanayisinin gelişimi için bölgenin değerlendirilmesi gerektiğini ifade eden sanayi esnafı, Kırşehir Belediyesine çağrıda bulundu.

Bölgede yaşan vatandaşların Gazetemize yaptığı açıklamada: “2012 yılında yeni terminal yapıldıktan sonra eski terminalin olduğu yer boş kaldı. O güden bu yana atıl vaziyete duruyor. Kırşehirliler için güzel bir çalışma yapılsa çok güzel olur. Kırşehir Sanayi sitesinin yanı başında bulunan arazi Sanayi Sitesinin gelişimi için bir an önce faaliyete geçirilmesi lazım.”

Haber Cemre Bayram

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On