VERGİ REKORTMENLERİ AÇIKLANDI

26 Şubat 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
431 defa okundu.

 

 

KVF_9865   Vergi Haftası Etkinlikleri Kapsamında Düzenlenen Törende Vergi Rekortmenlerine Teşekkür Belgesi Verildi.

 

Ahi Evran Üniversitesi’nde gerçekleştirilen Vergi Rekortmenleri Ödül Törenine Vali Necati Şentürk, Belediye Başkan Vekili Emre Şahinci, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, İl Genel Meclis Başkanı Şuayip Soysal, POMEM Müdürü Kasım Varol, İl Defterdarı Yusuf Balcı, daire müdürleri, maliye personeli ile işadamları katıldı.

Programda konuşan Vali Şentürk, vergi ödemenin bir vatandaşlık görevi olduğunu söyledi.

Devlet gelirlerinin büyük bir kısmının vergilerden sağlandığını belirten Vali Necati Şentürk, “Çocuklarımıza daha iyi bir eğitim vermek, halkımıza daha kaliteli sağlık hizmeti sunmak, daha bayındır bir ülke meydana getirmek, daha güvenli bir devlet olmamız için vergilerimizi ödememiz gerekir. Sosyal devlet anlayışını gerçekleştirmek için mutlaka vergi alınmalıdır. Alınan vergide de adaleti sağlamak gerekir. Az kazanandan az, çok kazanandan çok vergi almak suretiyle aradaki vergi adaletsizliğini ortadan kaldırmak sosyal-devlet olmanın gereğidir. Bu vesileyle vergi rekortmenlerimizin hepsine, vatandaşlık görevini yerine getirdikleri için teşekkür ediyorum.” dedi.

Tören, Vali Şentürk ve diğer protokolün Vergi Rekortmenlerine Teşekkür Belgelerini vermesi ile sona erdi.

Kurumlar vergisinde Petlas Lastik San. ve Tic. AŞ birinci, Şifa İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti. ikinci, Granitaş Anadolu Granitleri San. ve Tic. A.Ş. üçüncü oldu.

Gelirler vergisinde ise Tahsin Üçgül birinci, Bilge Menemenlioğlu ikinci, Kemal Bektaş üçüncü oldu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN