VEKİLLERDEN BİR MÜJDELİ HABER DAHA

5 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
340 defa okundu.

FullSizeRender

 

Milletvekilleri Salih Çetinkaya ve Mikail Arslan: “Kırşehir Sosyal Bilimler Lisesi Binasına Kavuşuyor”

Sosyal Bilimler Lisesi 2011 yılında Kırşehir’e kazandırılmıştı. Ancak okul binası olmadığından, bugüne kadar Kırşehir Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi binasında eğitimine devam etmekte idi. Bu durum eğitim ve öğretim kalitesi açısından çeşitli sıkıntılara neden olmaktaydı.

Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, geçtiğimiz yıl Milli Eğitim Bakanı ve Kalkınma Bakanı ile yaptıkları görüşmeler sonucunda, Kırşehir Sosyal Bilimler Lisesinin 2017 Yılı Milli Eğitim Bakanlığı yatırım programına alınmasını sağlamışlardı.

SOSYAL BİLİMLER LİSESİNİN İHALESİ YAPILDI

Kırşehir’in eğitim kalitesini daha da yükseltmek için çalışmalar yürüten Milletvekilleri, Sosyal Bilimler Lisesinin ihalesinin 21.09.2016 tarihinde yapıldığını açıkladı.

Bu önemli eğitim yatırımının şehrimize kazandırılması için birçok görüşme gerçekleştiren Milletvekilleri, yaptıkları açıklamada: “Öğrencilerimizi daha iyi şartlarda geleceğe hazırlamanın gayretindeyiz. Öğrencilerimizin eğitimlerini daha iyi ortamda almaları için bu yatırımlara önem veriyoruz.’’ dedi.

ŞEHRİMİZE HAYIRLI OLSUN

Milletvekilleri Arslan ve Çetinkaya: ‘‘Bu kapsamda otuzar kişilikten 24 derslik olarak inşa edilecek Sosyal Bilimler Lisesinin yanında 100 kişilik erkek öğrenci yurdu ve 100 kişilik kız öğrenci yurdu olmak üzere iki yurt binası olacak ayrıca öğrencilerimizin eğitimlerine devam ederken sosyal faaliyetlerini de ihmal etmemeleri adına 150 kişilik tribün kapasiteli kapalı spor salonu yapılacak. Toplam maliyetin 12.790.000 TL + KDV olduğu bu yatırımın şehrimize ve geleceğimiz olan gençlerimiz adına hayırlı olmasını diliyoruz.’’ dediler.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN