VEKİL ÇETİNKAYA YENİDEN ARENADA

2 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
486 defa okundu.
VEKİL ÇETİNKAYA YENİDEN ARENADA

IMG_8510

25. Dönem Ak Parti Kırşehir Milletvekili  Av. Salih Çetinkaya 26. dönem milletvekilliği için aday adaylığını açıkladı.

 

Ak Parti Kırşehir Milletvekili Av. Salih Çetinkaya 1 Kasım’da yapılacak olan genel seçimlerde yeniden aday adayı olduğunu basın mensupları aracılığı ile duyurdu.  Çetinkaya dün saat 09:00′ da il başkanlığı toplantı salonunda gerçekleşen resmi başvurusunu İl Başkanı Mustafa Kendirli’ye teslim etti.

Milletvekili Çetinkaya resmi başvurusunun ardından basın mensuplarına bir açıklama yaparak; ” 7 Haziran seçimlerinin üzerinden yaklaşık 3 aylık(88 günlük) bir süre geçti. Parlamentoya giren 4 partinin koalisyon anlamında birbirleriyle görüşmediklerinden herhangi bir netice alınamadı.Ve  anayasanın amir hükmü gereği Cumhurbaşkanımız parlamentonun yeniden teşkili için ”erken seçim” kararı aldı. Başbakanımız Ahmet Davutoğlu Başkanlığı’nda ”Geçici Bakanlar Kurulu” oluşturuldu ve seçim startı verilmiş oldu.

Hatırlarsanız, 7 Haziran seçimlerinde yola çıkarken Milli İrade’nin önemine dikkat çekmiş ve yapılacak seçimlerde Milletimiz ya istikrara oyunu verecek yada istikrarsızlığa , bir kader seçimi olacağını vurgulamıştım . Yaşanan süreç Türkiye tarihinde bir ilk. Türkiye’nin bir saat dahi kaybetme lüksü yok. Ancak önemli olan Kırşehir ve ülkemizin geleceği.

Şu an ciddi bir terör sorunu var ve en güçlü şekilde de üzerine gidiliyor. Barış ve kardeşlik diyerek oy alanların terörle aralarına mesafe koymadıklarını görüyoruz. Tüm parti teşkilatı olarak 7 Haziran seçimleri sonrası brifing yaptık. Bu seçim kampanyası sürecinde halkla daha da iç içe olacağız.

İl başkanı, Belediye Başkanı ve tüm teşkilatımızla Kırşehir’de 2 Milletvekili çıkartmak için çalışacağız. Yapılacak olan seçimin şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” özdeyişinde bulundu.

Çetinkaya, 3 Eylül itibarıyla aday adaylığı başvurularının sonlanacağını; 18 Eylül’de ise kesin aday listesinin Yüksek Seçim Kurulu’na sunulacağını ve 21 Eylül’de de seçim startının verileceğini söyleyerek cümlesine nokta koydu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN