VEKİL ÇETİNKAYA ÇEVRE YOLUNU DEĞERLENDİRDİ

3 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
511 defa okundu.
VEKİL ÇETİNKAYA ÇEVRE YOLUNU DEĞERLENDİRDİ

indir (1)

1 Kasım 2015 seçimlerinde yeniden aday adayı olan Milletvekili Av. Salih Çetinkaya basın mensuplarına çevre yolunun son durumu hakkında bilgiler verdi.

 

AK Parti İl Merkezi’nde aday adaylığı başvurusunu yapan Milletvekili Av. Salih Çetinkaya, basın mensuplarının sorularını yanıtlayarak çevre yolundaki son durum hakkında bilgiler verdi.
Çetinkaya, çevre yoluyla ilgili uzman heyetin geçtiğimiz hafta Kırşehir’e gelerek gerekli çalışmaları yaptığını ve 28 milyon liralık kamulaştırma sorununu çözmeye çalıştıklarını ifade etti.

Milletvekili Salih Çetinkaya, “Kırşehir’imizin olmazsa olmazlarından olan çevre yolunda şu an ciddi bir sorun yok. Çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor. Biz şu anda 28 milyon lirayı bulan kamulaştırmaya destek arıyoruz. Bu konuda yetkililerden çeşitli sözler aldık. İnşallah bu sorunu çözerek çevre yolumuzun yapımına en kısa sürede başlanacak.
Yeni hükümet binasının yer tespiti konusunda Vali Necati Şentürk’ün sivil toplum kuruluş temsilcileriyle yaptığı toplantıda herkesin görüşü alındı. Ve bu görüşler doğrultusunda en uygun olan yere yapılmasına karar verilecek. Benim şahsi görüşüm yıkılan yerine yenisinin yapılması. Ancak bu sadece benim görüşüm. Bütün kamu kuruluşlarının aynı binada olmayacağı da bilinen bir gerçek. Mesela Tarım İl Müdürlüğü’nün ayrı bir binada olması gerekiyor. Kırşehir’de yapılacak bir yatırımın kararını ortak bir akıl ve kararla verilmesinden yanayım” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN