“Vatanımızın Sınırları Masa Başında Cetvellerle Değil Cephede Kanla Çizilir”

13 Şubat 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
585 defa okundu.
“Vatanımızın Sınırları Masa Başında Cetvellerle Değil Cephede Kanla Çizilir”


Türk Silahlı Kuvvetleri Tarafından Afrin’de Gerçekleştirilen Operasyona Türkiye Kamu-Sen Kırşehir İl Temsilciliği, Dualı Destek Verdi.

“Vatanımızın Sınırları Masa Başında Cetvellerle Değil Cephede Kanla Çizilir”

Türkiye Kamu- Sen Kırşehir İl Temsilciliği tarafından, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin’de gerçekleştirdiği operasyona destek amacıyla, Cacabey Meydanına toplanarak dualar etti. Yapılan basın açıklamasında “Vatanımızın Sınırları Masa Başında Cetvellerle Değil Cephede Kanla Çizilir” diyen Türkiye Kamu-Sen Kırşehir İl Temsilcisi Bilal Türk, “Bundan yüz yıl önce olduğu gibi, Bugünde milletimiz bir varoluş mücadelesiyle karşı karşıyadır”

“HEDEFİN TÜRKİYE CUMHURİYETİ, TÜRK MİLLETİ OLDUĞUNU GÖRMEK ZOR DEĞİL”

Türkiye Kamu-Sen Kırşehir İl Temsilcisi Türk, “Yüzyıllardan beri doğunun kaynaklarına göz diken Emperyalistlerin hedef tahtasındaki ülkemiz büyük bir saldırı ile karşıyadır. Yaklaşık 30 yıldır yavaş yavaş merhale merhale yurdumuzu kuşatan şer güçler maşa olarak kullandıkları terör örgütleri yoluyla Türk Milletini Yıpratmak, zayıflatmak, son darbe ile yok etmek, tarih sahnesinden silmek üzere ortaya koydukları planları devreye sokmuşlardır. Milletimiz Binlerce yıldır sayısız şehidimizin kanıyla sulayarak vatan yaptığımız bu topraklar terör örgütlerinin eli kanlı milletlerin, yaktığı ateş ile çepe çevre sarılmıştır. Bundan yüz yıl önce olduğu gibi, Bugünde milletimiz bir varoluş mücadelesiyle karşı karşıyadır. Yakın coğrafyamızda olup bitenlere bu gözle baktığımızda asıl hedefin Türkiye Cumhuriyeti, Türk Milleti olduğunu görmek çokta zor değildir. Kahraman Mehmetçiğimizin Afrin de yürüttüğü bu harekât Türk Milleti üzerinden İslamı boğma amacında ki Alçaklara karşı yapılan bir huruç harekâtıdır. Nasıl ki Kurtuluş savaşında ki Yunan Kisvesi altında yedi Düvelle savaştıysak bugünde YPG/PKK kılığına girmiş yanı başımıza çöreklenmiş ve boğazımıza sarılmak için fırsat kollayan Emperyalist Güçlerle savaşmaktayız. Bu nedenle Sakarya, Dumlupınar, İnönü bizim için ne anlam ifade ediyorsa El Bab, Afrin, Münbiç, Sincar ve Kandil’de aynıdır. Bugünde Mehmetçik Cephede Türk Milletinin kaderini yeniden yazmakta. Bu topraklar üzerinde yeşerecek fidanlar için gövdelerini Amerikan Roketlerine, Alman Anti Tank Füzelerine, Fransız Mayınlarına siper etmektedir”

“HER ASKERİMİZİN SİNESİNDE 80 MİLYON YÜREK ATIYOR”

Hepimiz birer Mehmetçik, birer askeriz diyen Türk, “Türkiye’ye diz çöktüreceklerini zannedenler bilsinler ki her bir askerimizin sinesinde 80 Milyon yürek atıyor. Türk Askerinin atak sesleri Dünyanın dört bucağında Düşmanın uykusunu kaçırıyor. Bizim vatanımızın sınırları masa başında cetvellerle değil Cephede kanla çizilir. Biz Türküyle, Kürdüyle, lazı, Çerkez’i, Arap’ı ile bir bütünüz. Ordu Millet derler bize 80 Milyon Askerimiz var. Şehitlerimiz var yüreğimiz yanıyor, gazilerimiz var içimiz sızlıyor. Ama kahraman askerimizin kanı ve canı ile bu topraklarda yeni bir gelecek kuruluyor. 80 Milyon, Kahraman Mehmetçikle Birlikte Afrin’e yürümeye hazırdır. Binlerce Yıldır varlık mücadelesi içinde vurula vurula, kırıla kırıla, eksile eksile bugünlere gelmiş tarifsiz acılar çekerek, hesapsız bedeller ödeyerek bu Toprakları yurt tutmuş bir milletin evlatlarıyız. Bundan sonra kimseye verilecek bir karış toprağımız yok. Bu yolda yurdu yaşatmak için can veren gelmiş geçmiş bütün kahramanlara Allah’tan Rahmet, Gazilerimize Acil Şifalar diliyoruz”.

Meydanda Türk bayrakları ile toplanan gurup Mehmetçik için dua ederek dağıldı.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN