Vatandaşları Kış Telaşı Sardı

13 Eylül 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
108 defa okundu.
Vatandaşları Kış Telaşı Sardı

Kırşehir’de salça sezonun açılması ile kazanlar kaynamaya başladı.

Sonbaharın yaklaşmasıyla birlikte ocakları yakmaya başlayan Kırşehirli vatandaşlar, kendi yaptıklarının fabrika salçalarından daha lezzetli olduğunu söylüyor. Kentte mahalle ve sokak aralarında bugünlerde ayrı bir telaş yaşanıyor. Kışlık salça kaynatan ev kadınları, bir yıllık salça için domates ev biberleri önce yıkıyor, temizliyor ve sonra makineden geçirerek kaynatmaya hazır hale getiriyor. Salça kaynatması ev kadınları için biraz zahmetli gözükse de bu iş onlar için hem ekonomik hem doğal hem de lezzetli oluşu onlara salçanın zahmetini unutturuyor. Sabahın ilk ışıklarında bahçelerde görülen dumanlar yaklaşınca ise mis gibi domates kokusuna dönüşüyor.

Pazarcılar ise salça kaynatmak için gelen vatandaşların talebine zor yetişiyor. Haber ekibimize konuşan pazarcılar satışlardan oldukça memnun. Yapılan salçaların ekonomik ve lezzetli olduğunu söyleyen pazarcılar:

“Aslımız pazarcılıktan gelme yıllardır bu işle uğraşıyorum mücadeleye devam ediyoruz. Ürünleri köylüden alıp satıyoruz ürünleri kendimiz üretemiyoruz ama yerli ürünler. Şu anda kış hazırlıkları başladı bunun başını da salça yapımı çekiyor. Bunun için domates ve biber satışı yapıyoruz. İnsanlar çokça tercih ediyor. Hem ekonomik oluyor hem de daha sağlıklı ve lezzetli oluyor. Burada aldıkları domatesi salça yapmak için gerekli olan çektirme işlemini de sağlıyoruz. Vatandaş aldıkları domatesi, biberi burada yıkayabiliyorlar kendi getirdikleri bidonlara doldurup sıvı olarak alıyorlar domatesi. Sadece eve götürüp yoğun ateşte de kaynatarak salça elde ediyorlar. Normal kilosu 1.30 kuruş çekince benzin yaktığı için 1.75 kuruş denk geliyor.”

“Organik Salça Yapımını Tercih Ediyoruz”

“Pazara domates almak için gelen Recep Güzel, hazır salçayı tercih etmediğini belirterek şunları söyledi: “İçinde ne olduğunu bilmediğimiz katkılı salçaları yüksek fiyata almaktansa odun ateşinde yaptığımız lezzetli ve uygun fiyatlı salçayı her zaman tercih ediyoruz. 150 kilo domates aldık içine biraz da biber kattık yaklaşık 45 kilo salça çıkacak. O da bize bu kış çok çok yeter.”

Haber Cemre Bayram 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On