VATANDAŞLAR İLK TERAVİH NAMAZINI KILDI

6 Haziran 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
414 defa okundu.
VATANDAŞLAR İLK TERAVİH NAMAZINI KILDI

regaibkandiliKırşehir İl Müftüdü Mehmet Şahin: “Bu mübarek ayı ibadetle, tövbeyle, istiğfarla, zikirle, Kur’an okumakla geçirmeliyiz, gündüzünde de oruç tutmalıyız”

Kırşehir’de ilk teravih namazının coşkusu, bütün camilerde yaşandı. Çocuklarıyla birlikte Kırşehir’deki camileri dolduran vatandaşlar, on bir ayın sultanı Ramazan’ın ilk teravih namazını kılmanın mutluluğunu yaşadı. İlimizde bulunan tüm camilerde teravih kılmak isteyen kadınlar için ayrı bir alan oluşturulurken, aileleriyle birlikte camilere gelen çocuklarda ilk teravih namazlarını kıldı.

İl Müftüsü Mehmet Şahin, Ramazan ayının ilk vaazını Hoca Ahmet Yesevi camisinde verdi. Şahin vaazında, oruç ve ramazan ayının önemine değinerek, “Bu ayın kıymetini bilmemiz lazım, bu ayı iyice değerlendirmemiz lazım. Günahlarımızın bağışlanması için mutlaka bu mübarek Ramazan ayının hem gecesini, hem de, gündüzü de çok iyi bir şekilde değerlendirmemiz lazım.

Bu mübarek ayı ibadetle, tövbeyle, istiğfarla, zikirle, Kur’an okumakla geçirmeliyiz, gündüzünde de oruç tutmalıyız. Gündüz oruç tuttuğumuz zaman mümkünse beş vakit namazımızı cemaatle kılarsak ve geceyi de teravih namazıyla, teheccüd namazıyla, duayla, zikirle sahura kalkmakla, sahurun bereketinden yararlanmakla geçirirsek inşallah bayram günü geldiği zaman günahlardan arınmış bir şekilde bu mübarek ayı değerlendirmiş oluruz.” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN