“Vatandaşlar Görüş Olarak İkiye Bölündü”

23 Temmuz 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
237 defa okundu.
“Vatandaşlar Görüş Olarak İkiye Bölündü”

Kırşehirliler bedelli askerlik konusunda görüşlerini paylaşmaya devam ediyor.

“Vatandaşlar Görüş Olarak İkiye Bölündü”

Hükümetin bedelli askerlik konusunda öngördüğü 25 yaş ve 15 Bin TL şartlar TBMM’de görüşülüp yasallaşması beklenirken Kırşehirliler ise bedelli askerlik konusunda görüşlerini gazetemiz aracılığıyla paylaşmaya devam ediyor. Hükümetin aldığı bedelli askerlik kararıyla ilgili, ilimizde Bedelli askerlikten yararlanan onlarca vatandaş görüş olarak ikiye bölündü.

“BEDELLİ ASKERLİKTE KARARA TEPKİ GÖSTEREN DE VAR, DESTEK ÇIKANDA”

Sokağın nabzını tutan gazetemiz gündemde sıcaklığını korumaya devam eden bedelli askerlikle ilgili sokakta vatandaşların görüşlerini almaya devam ediyor. Bedelli askerlikte alınan karara tepki gösterende oldu, destek çıkanda. İlimiz vatandaşlarının bir bölümü durumu olmayan vatandaşlar ne yapacak?” diyerek bedelliye karşı olduklarını dile getirirken bir kısım ise ordunun artık profesyonelleştiğini bedelli askerliğin isabetli bir karar olduğunu ifade etti.

28 GÜNLÜK ASKERLİĞİ GEREKSİZ BULDULAR

Öte yandan hükümetin hazırladığı bedelli askerlik paketinde yer alan 28 günlük temel eğitim içerikli askerliğin gereksiz olduğunu ifade eden bir kısım vatandaşlar, bu maddenin paketten çıkarılması gerektiğini savundu. Bir kısım ise savaş döneminde eli silah tutan herkesin silah kullanması için en azından bedelli askerlik yapan kişilerin 28 günlük temel askeri eğitimde bunu öğrenebileceklerini savunarak 28 günlük askerlik kararını olumlu karşıladıklarını kaydetti.

“EN ÇOK TARTIŞILAN KONULARDAN BİRİ ’28 GÜN ŞARTI”

Bedelli askerlik ile ilgili en çok tartışılan konulardan biri olan ’28 gün şartı’nda ise, AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, bedelli askerlikte 28 günlük temel eğitimin 21 gün olarak revize edilerek komisyona sunulacağını açıkladı. Muş, “Bedelli askerlik konusunda 3 kriter söz konusu. Şu anda 28 gün olan teklif görüşülüyor. 28 gün yerine 21 gün olmasını teklif edeceğiz” şeklinde açıklama yaparken kiminin gerekli bulduğu kiminin ise gereksiz bulduğu 28 gün şartının ne olacağı da merak edilmeye başlandı.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On