VATANDAŞLAR ÇÖP KONTEYNERİ İSTİYOR

26 Temmuz 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
353 defa okundu.
VATANDAŞLAR ÇÖP KONTEYNERİ İSTİYOR

kirsehirde_cop_konteynerleri_renklendi_h136685Kırşehirli Vatandaşlar Çöp Konteynerlerinin Az Olmasından Dolayı Ağaç Diplerinin Çöp Kontneri Olduğunu Belirtti

Kırşehir’de çöp sorunu hala devam ediyor. 40 Arena Gazetesi olarak yaptığımız araştırmalarda birçok mahallede çöp konteyneri olmadığı belirlendi. Kırşehirli vatandaşlar bu konu hakkında yaptıkları açıklamada çoğu zaman çöpleri ellerinde gezdirerek perişan olduklarını belirtti. Vatandaşlar yaptıkları açıklamanın devamında: ” Biz çoğu zaman çöpleri atacak yer bulamıyoruz. Sürekli gözümüz çöp konteynırı arıyor. Özellikle çarşı ortamında bulunan mahallelerin çoğunda bu sorunu yaşıyoruz. Birçok kişi çöpleri atacak yer bulamayınca ağaç diplerine atarak görüntü ve çevre kirliliğine sebep oluyor. Buna bir çare bulunması gerektiğini düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

HER GÜN TEMİZLENİYOR AMA SONUÇ AYNI

Kırşehirli vatandaşlar Kırşehir’de her gün temizlik yapıldığını fakat çöp konteyneri sorunundan dolayı temizliğin pek fazla işe yaramadığını belirtti. Vatandaşlar: ” Kırşehir’de her gün temizlik yapılıyor. Çevredeki çöpler toplanıyor fakat bu temizlik fazla uzun sürmüyor. Çöp konteyneri olmadığı sürece bu sıkıntılar devam edecek. Herkes ağaç diplerini çöp konteynırı olarak kullanırsa bu sorun iyice büyür. Belediyeden ricamız çöp konteynerlerini çoğaltmaları.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN