Vatandaşlar Aktarlara Yöneldi

9 Mayıs 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
91 defa okundu.
Vatandaşlar Aktarlara Yöneldi

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte sahur vaktinde dengeli beslenme kurallarına dikkat etmeyen vatandaşlar soluğu aktarlarda almaya başladılar. Oruç tuttukları saatlerde mide şikâyetlerinin arttığını belirten vatandaşlar daha rahat oruç tutmak için aktarların kendilerine önerdikleri ilaçları almaya başladılar.

Kırşehir’li vatandaşların genelde sahur vaktinde ağır yemekler yediklerini ve hareketsiz bir şekilde hemen uyuduklarını belirten aktarlar, sabah uyandıkları zaman birçok vatandaşın mide şikâyetleri ile karşı karşıya kaldıklarını söylediler.

Bu ve benzeri durumlarla son zamanlarda daha sık karşılaştıklarını Gazetemize konuşan aktar Emre Öz; “ Ramazan ayında oruç tutmak tüm bünyede rahatlama ve yenilenmeye neden olur. Fakat bununda belirli beslenme kuralları vardır.

Özellikle sahur vaktinde ağır ve yağlı yemeklerden kaçınılmalı ve uyku öncesinde mideye fazla yüklenmemelidir. Aksi halde bu defa mide sorunları baş gösterir ve ramazan süresince mide şikâyetleri artarak devam eder.

Bizler bu süreçte bizlere bu gibi şikâyetler ile gelen vatandaşlara çeşitli bitki çayları tavsiye ediyoruz. Özellikle rezene ve zencefilden oluşan çaylar midede rahatlatıcı bir etkiye sahip olduğu için vatandaşlara bu konuda yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Rezene çayı mide ve bağırsak sistemi rahatsızlıklarının giderilmesinde, hazımsızlık, gaz, karın ağrısının önlenmesinde inanılmaz etkilidir. Ayrıca emzikli annelerin sütünün artmasını destekler. Soğuk algınlığında balgam söktürücü olarak da kullanılmaktadır.

Zencefil mide ve bağırsaklardaki gazı söktürür. Zencefil kusmaya ve mide bulantısına karşı son derece etkilidir. Zencefil ishali ve bağırsak bozukluklarını giderir. Zencefil bağışıklık sisteminin güçlendirir. Bizlerde bu nedenle vatandaşlara sağlıklı olan bu bitki çaylarını önererek sağlıklı bir şekilde oruç tutmalarını sağlamaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Haber Didem Ceylan                 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On