“VATANDAŞIN İLGİSİ ÇOK, PARASI YOK”

20 Ocak 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
353 defa okundu.
“VATANDAŞIN İLGİSİ ÇOK, PARASI YOK”

Mucur’un Köyünde Yetiştirdiği Ürünlerini, Kırşehir’in Her Bir Ücra Noktasında Tezgâhına Taşıyan ve Ürünlerini Satan Bayram Kahraman;

“VATANDAŞIN İLGİSİ ÇOK, PARASI YOK”

Geçmiş yıllarda çiftçilikle uğraşan ve yaklaşık 30 yıldır bahçelerinde yetiştirdiği ürünleri, Pazarın açık olmadığı zamanlarda Kırşehir’in mahallelerini dolaşarak satan Bayram Kahraman, “Ekonomik Krizin kendilerini bitirdiğini”söylüyor.

“MEVSİMİNE GÖRE ÜRÜNLER SATIYORUZ”

Ekonomik kriz hepimizi etkiledi, vatandaşın alım gücü yok, o nedenle bizde Kırşehir’in mahallelerini dolaşıyoruz diyen Kahraman, “60 yaşındayım. Yaklaşık 30 yıldır bu işi yapıyorum. Daha öncesinde çiftçilik yapıyordum. Köyde yetiştirdiğimiz ürünleri mevsimine göre satıyoruz. Şuan meyve satıyoruz, yazında sebze satıyoruz. Pazar yerinde satıyorum, pazarın olmadığı zamanlarda böyle mahallelerde kaldırım kenarında satıyorum. Elimizde mal kalırsa Kaman’a gidiyorum. Sebzeyi köyde yetiştiriyorum, şimdi ki sattıklarım ise Niğde’den getirilen ürünler. Satışlarımız normal. Vatandaşın ilgisi her yerde çok oluyor ama para olmadığı için kimse alamıyor. Ekonomik kriz herkesi etkiliyor”

SANAYİNİN GELİŞMEMESİ ,İLİMİZDE İŞSİZLER ORDUSU DOĞURDU

Kasıp kavuran ekonomik kriz ülkemiz ve ilimiz insanını da derinden etkilediğini belirten Kahraman, “Pazarcı esnafının işleri her geçen gün düşüyor ve durumumuz hiç iyiye gitmiyor. Tüm dünyayı kasıp kavuran ekonomik kriz ülkemiz ve ilimiz insanını da derinden etkiliyor.  Bir yandan artan döviz ve altın fiyatları ile bunlara bağlı olarak her şeye yapılan zam; diğer yandan kapanan işyerlerinin de her geçen gün arttırdığı işsizler ordusu sanayisi gelişmemiş olan ilimizde iyice kendisini hissettiriyor. Dar gelirli vatandaşın özellikle tercih ettiği pazarcı esnafı da, durumundan hiç memnun değil. Ekonomik sıkıntının had safhaya ulaştığı günümüzde tercih edilmesi gereken pazarcı esnafı, işlerinin her geçen gün düştüğünden yakınıyor”

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN