Vatandaşın Derdi Seçim Değil Geçim!

9 Mayıs 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
238 defa okundu.
Vatandaşın Derdi Seçim Değil Geçim!

Vatandaşın Derdi Seçim Değil Geçim!
Aylardır kötü ekonomik koşullar altında ezilen Kırşehirli vatandaşın derdi, ‘İstanbul Seçimleri’ ile yeniden unutuldu. Vatandaş, asıl derdi olan ‘ekonomiye’ odaklanılmasını istiyor.
31 Mart seçimleri öncesinde arka arkaya gelen zamlar, döviz kurlarındaki aşırı yükselme ve belirsizlik nedeniyle hem vatandaşın alım gücü azalmış, hem de sanayici ve tüccarlar beklenti içerisinde oldukları için piyasada durgunluk yaşanmaya başlamıştı. Kırşehirli Vatandaşın en büyük gider kalemlerinden olan elektrik, doğalgaz gibi pek çok alanda fiyatlara yüzde yüzün üzerinde zamlar gelmişti. Pazar alışverişinde sebzeyi yaklaşık üç katı fiyatına alan, temel gıdalar ciddi zamlarla karşı karşıya kalan vatandaşın maaşı gün geçtikçe eridi. Pazarın ateşi söndürülmeye çalışılsa da seçimler sonrası ‘tanzim satışın’ sadece adı kaldı.
İŞSİZLİK PATLAK VERMEYE DEVAM EDİYOR
İktidar, ekonominin düzelmesi için hep seçim sonrasını gösterirken, piyasada ‘seçim sonrası’ beklentisi nedeniyle ciddi bir darama yaşıyor. Yaşanan ekonomik kriz sonrası pek çok işyerinde işçi çıkarmaları yaşanırken, işsizlik oranı ciddi şekilde arttığı gözlemlenirken vatandaşın derdi gündemden yok oldu.
VATANDAŞIN DERDİ GÜNDEMDEN YOK OLDU
31 Mart Yerel Seçimleri’nin hemen ardından STK ve odalardan “ekonomiye odaklanalım” çağrısı yapılırken bu çağrılar karşılıksız kaldığından yakınan Kırşehirli vatandaş, ekonomik sıkıntılar ile boğuşurken ülke gündeminde vatandaşın derdi yer bulamadı. YSK’nın İstanbul belediye seçimlerinin 23 Haziran’da yapılacağını açıklamasının ardından gündem değişti. Vatandaş, ekonomide yaşanan sıkıntıların sorumlusu hükümetin gerekli adımları atarak geçim sıkıntısına bir çare bulmasını istiyor.
VATANDAŞ SIKINTIDA, GÜNDEM BAŞKA
Gündemin seçim değil geçim olduğunu hatırlatan vatandaşlar şunları kaydetti; “Ağustos ayından beri kur, faiz ve enflasyon üçlüsüyle ilişkili olarak büyüme, istihdam gibi temel göstergelerdeki gerileme ekonominin bel kemiği olan reel sektöre zor bir süreç yaşatmaktadır. Ülkemizde toplumsal huzur ve istikrar için ekonominin çarklarının dönmesi gerekmektedir. Bu sebeple bir kez daha seçim sonrasında ekonomiye odaklanılması gerekiyor. Ekonominin ön plana alınması için gereğinin yapılmasını bekliyoruz” dediler. (HABER: DİDEM CEYLAN)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On