Vatandaş Yeni Kurulan Kabineyle Fiyatların Düşmesini Umut Ediyor

12 Temmuz 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
334 defa okundu.
Vatandaş Yeni Kurulan Kabineyle Fiyatların Düşmesini Umut Ediyor

24 Haziran seçimlerinin ardından Kurulan Hükümetle Yeni kabine açıklandı. Kasaba giderken elini uzatmaya korkan Vatandaşlar, Yeni kurulan kabineden bir umut bekliyor.

Vatandaş Yeni Kurulan Kabineyle Fiyatların Düşmesini Umut Ediyor

Uzun süre gündemden düşmeyen 24 Haziran seçimlerinin ardından Başkanlık sistemine geçilmesiyle kabinede de birçok değişiklikler oldu. Yeni kurulan Kabinede yer alan isimler birçok kesim tarafından şaşkınlıkla karşılanırken bir kesim Esnaf ve vatandaşlar tarafından da umut ışığı oldu. Yeni yüzler, yeni isimler vatandaşlar ve Esnaflar tarafından olumsuz yönde giden durumlar düzelecek mi yönünde umut dolu soruları akıllarına getirirken, bir kesim Esnaflar, Vatandaşların ellerini uzatmaya korktukları Etlerde ilerleyen günlerde Fiyatların düşebileceği ihtimalini yeşertiyor.

KIRŞEHİR’DE ET ÜRETİMİ EN DEĞERLİ FAKTÖRLERDEN!

Yeni kurulan Kabine ile birlikte Piyasada ki hareketlenmeyi değerlendirerek kurulan kabinenin ardından Fiyatlarda ne gibi değişiklikler olduğunu anlatan İlimiz Kasap Esnaflarından Metin Demirbilek, “Kırşehir’de et üretiminin Türkiye için farklı bir önemi var. Kırşehir Kalitenin merkezi olarak görülüyor. Et denilince aklımıza gelen bulunduğumuz il oluyor. Türkiye genelin de Kırşehir et üretimin de en etkili faktör. Üreticiliğin bol olduğu ve kalitenin olduğu bir ilde yaşıyoruz. Ama fiyatlar yüksek. Masraf çok, girdiler çok, işçilik çok, yem fiyatlarının zamlanması gidi birçok etken et fiyatlarının zamlanmasına neden oluyor. Türkiye’ de dişi küçük ve büyük baş hayvanların üretimi fazla olsa vatandaşlar daha rahat bir şekilde et yiyebilir. Üretimler yapılırken bunlara bağlı olarak yapılmalı. Kabine değişikliğiyle beraber muhakkak değişikliklerin olacağına inanıyorum”

ÜRETMEYİ DURDURDUK!

Et üretiminde sadece ilimizde değil, Türkiye’de yaşanılan bir sorun olduğunu söyleyen Demirbilek, “Kentleşmeyle beraber herkesin köylerden kente göçmesi üretimi büyük bir şekilde aksattı. Aynı zaman da gençlerimize ve köyde oturan vatandaşlarımıza teşvik edilerek ve hayvan yetiştiriciliği yaparak bu kişilere katkılar da bulunmayı sağlayabiliriz. Hükümetin Bu konuda çalışmalar yürütmesi gerekiyor”

“YEM FİYATLARI YÜKSELMEYE DEVAM ETTİKÇE ET FİYATLARI DA YÜKSELİR”

Seçimlerden sonra kuzu kesiminde 1 liranın düştüğünü ve dana Fiyatlarında her hangi bir düşüş yaşanmadığını söyleyen Demirbilek, “Kurban bayramı yaklaşıyor. Küçükbaş fiyatları 1000-1200 lira kurban bayramında tahmin ettiğimiz fiyat 1500 olur. Büyük baş hayvanda 3500-4000 arasında düşüyor. Bunlar En alt fiyatlar. Yem fiyatları sürekli yükseliyor, yem fiyatları yükselirse kurban fiyatları da yükselir” dedi.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On