Vatandaş Kısıtlamaları Yetersiz Buluyor

3 Aralık 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
530 defa okundu.
Vatandaş Kısıtlamaları Yetersiz Buluyor

Covid-19 salgının ikinci dalgası Türkiye’yi çok sert şekilde etkiliyor. Bu nedenle 81 il genelinde kısıtlamalar getirildi, Salgın hızını artırdıkça, önlemlerin boyutu da değişiyor. Sokağa çıkma kısıtlamaları ile birlikte evin içindeki aktivitelere de düzenlemeler geldi. Peki, vatandaşlar kısıtlamalar hakkında ne düşünüyor, alınan kararlar onları nasıl etkiliyor? 40 Arena Gazetesi olarak vatandaşlarla konuştuk. İşte Kırşehirlilerin görüşleri;

“Tedbirler Daha Da Sıkılaştırılmalıdır”

“Kısıtlamalar yeterli değil ama bir yandan iyi oldu. Yaşlılar dışarı çıkmasın en çok risk grubunda olanalar onlar zaten. Gün içerisinde belli bir saatte alışverişimizi yapsak gelsek daha iyi olur diye düşünüyorum. Şehirlerarası yasaklarda gelmeli.  Yılbaşı içinde yine sıkı bir yasak gelmesi lazım yoksa bizim milletimiz yine kutlama yapar.”

‘Halkın Kendine Çeki Düzen Vermesi Lazım’

“Cumhurbaşkanıma teşekkür ederim. Birazda bizim millette olması gerekiyor. Millet kendini bilmiyor gelişi güzel ağzında sigara ile geziyorlar. Sigarayı ağzına alıp çarşıda içerek geziyor. Ne olursa olsun birazda kendimizde olmalı. Kendi sağlığına bakıp dikkat etmezsen herkese bir polis veremez. Devlet yurt genelinde 15 gün vatandaşları içeri kapatmazsa aynı sorunları hep yaşayacağız.”

‘Akşam Gelen Kısıtlamalar Salgın Riskini Düşürmeyecek’

Bana göre yeterli değil. Akşam 9’dan sonra bir şey değişmeyecek ki, virüs yine dışarıda. Kış günü zaten akşamları millet evinde kimse dışarı çıkmıyor. O yüzden akşam 9’dan sonra yasak koymanın bulaşma riskini azaltacağını düşünmüyorum. Getirilen yasağın herkesin dışarıda olduğu bir saatte getirilmesi daha doğru olur.

‘Eski Günlerimizi Özledik’

“Şu dönemde kısıtlamalar olacak tabi salgın hastalıktan bir an önce kurtulmak için devletimizin aldığı tedbirlere uymamız gerekiyor. aylardır normal hayatımızı yaşayamıyoruz. Sosyal aktivite yapılmıyor. Böyle yaşamaktan gerçekten çok sıkıldık. Bunun bilincinde hareket etmemiz gerekiyor. el birliği ile bu virüs belasında kurtulmak için çaba sarf etmemiz gerekiyor. eki güzel maskesiz hayat dolu günlerimizi özledik”

‘14 Gün Tam Bir Kapanma Olmalı’

“İç giyim üzerine çalıştığım için kısıtlamalardan pek etkilenmiyorum. Ancak, kafe, restoran gibi yerlerin kapalı olması bu zinciri bozuyor. Ticarette hareketlilik yavaşladı. Kıpırtı yok. Bence 14 gün tam bir kapanma olmalı. Bu illeti atlatmak istiyorsak bu yapılmalı. Annemin iki bayramdır elini öpemedim. Oturduğum binada bırakın misafirliği kimse kimsenin yüzünü kolay kolay göremiyor. Ne misafirliğe gidiyor, ne de misafir kabul ediyoruz. Önce tedbir”

“KISITLAMALAR ÇOK YETERSİZ”

“Son gelen kısıtlamalar için çok geç kalındığını ve hatta yeni gelen kısıtlamaların bile çok yetersiz kaldığını düşünüyorum. Özellikle hafta içi akşam saat 21.00’dan itibaren başlayan sokağa çıkma yasağının hiç bir anlamı yok. Çünkü insanlar zaten o saatte işinden gelip evine çekiliyor. Biz de bu süreçte uzmanların söylediklerine uyup, misafir kabul etmiyor ve misafirliğe gitmiyoruz.”

Haber Canan Arıöz

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On