Vatandaş Elini Uzatamıyor

14 Temmuz 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
484 defa okundu.
Vatandaş Elini Uzatamıyor

Zenginin daha çok zenginleştiği fakirin ise durumunun her geçen gün daha kötüye gittiği günümüzde;

Vatandaş Elini Uzatamıyor

Sokakta insan kalmadı. Durumu iyi olan gerçekten ya çok iyi, kötü olan ise gerçekten çok kötü. Açlık sınırının ve borçlu sayısının her geçen gün arttığı ilimizde adeta sokakta yürüyen insan kalmadı. Cebinde parası olmadığı ama bazen çıkmak durumunda kaldıkları için dışarı çıkmak zorunda olduklarını söyleyen Kırşehirliler, “Dışarı Alışveriş yapmak için çıkıyoruz, ondada elimizi tezgaha uzatmaya korkuyoruz” diyerek sitemlerini dile getirdiler.

SON GÜNLERDE ÜLKE GÜNDEMİNİ MEŞKUL EDİYOR

Patates, soğan ve domates fiyatlarındaki artış her geçen gün biraz daha gerilerken geçen haftanın zam şampiyonu limon, bu haftada istikrarını korumakla kalmıyor ve fiyatı yükselmeye devam ediyor. Limondaki bu artış hem esnafın hem de vatandaşın cebini bir hayli yakıyor.

UMUTLARINI DİRİ TUTUYORLAR

Son günlerde ülke gündemini yoğun bir şekilde meşgul eden meyve ve sebze fiyatlarındaki artışlar vatandaşları ve satıcıları sıkıntıya sokuyor. İlimizde bulunan manav esnafları ile yaptığımız görüşmelerde fiyatların yüksekliğinden yakınan esnaflar,  fiyatların ilerleyen günlerde düşeceğinden umut ediyor.

“ÜRETİM DÜŞTÜ”

Manav Esnafları, “Seçimden önce patates soğan gibi bazı ürünler 6 lirayı gördü. Bugün 6 liraya olan ürünlerin en iyisi 3 lira. Üretim yüzde yüzken yüzde on beşlere düştü. 15 sene önceki pazarcılıkla şu an ki pazarcılık arasında çok fark var”

“ZİRVEDEKİ ÜRÜNLER”

“Benim gözümde patates ve soğan zirvede ki ürünler. Bu sezonun fiyatları yüksek olup ta devam edenler de limon var” diye konuştular.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN