VALİMİZ CAMİMİZİN SUYUNU KESTİRMEYECEK

16 Şubat 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
374 defa okundu.
VALİMİZ CAMİMİZİN SUYUNU KESTİRMEYECEK

DSC_4691Yıllardan Beri Kervan Saray Mahallesi İle İl Özel İdaresi Arasında Adeta Su Savaşı Yaşanmakta Vali Sayın Necati Şentürk Son Noktayı Koydu.

Geçtiğimiz günlerde Vali Necati Şentürk ile bire bir görüşen Kervan saray Mahallesi Muhtarı Şaban Solak: “Mahallenin ve caminin suyunun kesilmemesi için Vali Sayın Necati Şentürk sağ olsunlar bizleri dinledi. Haklı taleplerimize onay vererek suyumuzun bundan sonra kesilmemesine onay verdi” dedi.   Gazetemiz 40 arenaya açıklamada bulunan Kervansaray Mahallesi Muhtarı Şaban Solak 40 Arena Gazetesine şu açıklamayı yaptı: ” Sayın Valimiz Necati Şentürk’ten Kervansaray mahallemize müjde. Bu günkü mevcut Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi yerinde eski adıyla Köy Hizmetleri olarak hizmet veren binalar bulunmaktaydı. Yaklaşık kırk yıl önceki sayın Valimizin ve Sayın Köy Hizmetleri Müdürümüzün ortak çalışmalarıyla terkoz sularımızın kısıtlı olması sebebiyle köy hizmetlerine 5 km uzaklığında Kervansaray Dağı’ndan şehrin bugünkü hazır sularından daha kaliteli su getirilmiş olup bugünkü hastanemizin doğusunda Çamlı Tepe Camimiz bulunmaktadır. Hastaneye sınır olan camimize 1 musluk su akıtılmış, 1 muslukta halka açık olarak Çadırvana konmuştur. Hastalarımızda faydalanmaktadır. Konu itibariyle Köy Hizmetleri Özel İdareye bağlandı, Özel İdare de Terminal karşısına taşınmıştır. Dolayısıyla benim mahalleye ait olan suyu Özel İdareye aittir denilmektedir. Özel İdareye tekrar su hattı çekerek suyu 2’ye bölmüştür. Bizim tarafa gelen borular eskidiği tahmin ediliyor. Borularımızın yenilenmesi ve suyumuzun devamlı akıtılmasına Özel İdare kendisine başka bir yerden su bulsun. Sayın Valimin kendilerine ilettim. Sayın valim suyumuzun devamlı akıtılması için 09.02.2016 saat 16.15 tarihinde 15 dakikalık görüşmemiz olmuştur. Kervansaray Mahallemiz şehrin en büyük mahallesinden birisidir. 8500 seçmeni bulunan yaklaşık 18.700 nüfusu bulunmaktadır dedim. Aynı zamanda şehrimizin diğer mahallelerinden de su almak için gelmektedirler.

Aynı zamanda Sayın Valimin de ikamet ettiği mahalledir ve suyun devamlı akacağı sözünü vermiştir. Mahallemize duyurulur. Sayın Valimin ilgilenip suyunu akıtalım dedi. Kendilerine çok teşekkür ediyorum”

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN