VALİLİK YANIYOR!

31 Aralık 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
504 defa okundu.
VALİLİK YANIYOR!

Yıllardır Kırşehir’de atıl durumda bulunan Kırşehir Valiliği her gün bir olayla karşılaşmakta.

VALİLİK YANIYOR! Bir gün tinerci haberi bir gün hırsızlar bir gün kaçaklar dün ise yangın. Görüşünü aldığımız kamu yetkilisi 15-20 gün içerisinde yıkılıp yenisinin yapılacağını söylese de tasavvufun ve son kararın İçişleri Bakanlığı’nın tasavvufunda olduğunu beyan etti. Buda şunu gösteriyor Kırşehir’de trafik sorunu aldı başını gitti. Kırşehir trafiğini çekilmez bir hale getiriyor. Yanan Eski Valilik arabaların itfaiyeye yol vermemesi yangının daha da büyümesine yol açtı. Trafik polisleri çift park ile uğraşırken vatandaş çocuğuna marketten veya manavdan 5 dakikalığına da olsa bir şeyler almak için girdiğinde hemen ceza yazıyor. Ama tam karşısındaki Eski Valilik binasındaki gelişi güzel park edilmiş arabaları görmüyor. Yangını söndürmek için gelen 2 itfaiye araba parklarından dolayı yangına müdahale gecikti. Ama sanşlıyız ki yangın daha fazla büyümeden söndürüldü.

Kırşehir Valilik Binası Yıkılacak

Kırşehir’in otopark sorununa çözüm: Valilik Ek Hizmet Binası olacak. Depreme dayanıksız olması dolayısıyla içindeki birimlerin taşınmasıyla tamamen boşalan ve şu anda atıl vaziyette bulunan Kırşehir Valiliği Ek Hizmet Binası, yıkılacak. Binanın bulunduğu alan park ve otopark olarak değerlendirilecek.
Kırşehir Valisi Necati Şentürk,1960’lı yılların başında hizmete giren ve depreme dayanıklı olmadığı için geçtiğimiz yıl içerisinde boşaltılan Eski Hükümet Konağı’nın yıkılarak yerine altı otopark ve üstü park olacağı bilgisini verdi.
24 Aralık Çarşamba günü Jandarma Komutanı Albay Murat Bulut ve Belediye Başkanı Yardımcısı Emre Şahinci ile birlikte Kırşehir Valiliği Ek Hizmet Binası’nı gezen Vali Necati Şentürk, bu alanın daha yaşanılabilir hale getirilerek, Kırşehirlilerin nefes alacağı bir mekan olacağını söyledi.
Vali Şentürk, “Kırşehir halkının nefes alacağı, soluklanacağı, oturup dinlenebileceği bir alan olsun diye buraya artık bina yapmaktan vazgeçtik. Burayı otopark olarak Kırşehir hediye edeceğiz” dedi.
Vali Necati Şentürk, incelemelerden sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Yıllarca Hükümet Binası olarak hizmet veren binanın, 2007 yılında çıkarılan deprem yönetmeliğine uygun olmadığı anlaşıldı. Bu nedenle içerisindeki resmi kuruluşlar burayı terk etti. Şimdi atıl vaziyette duran bu bina ile ilgili karar verme aşamasındayız. Kırşehir’in beton yığınına döndüğünü ve nefes alamaz hale geldiğini görüyoruz. Bunun için buraya Vilayet Parkı adını vereceğimiz bir park yapacağız. Altına ise otopark yaptıracağız. Böylece şehir merkezindeki trafiğe de faydamız olacak. Şehir merkezinde ucube gibi duran binayı ocak ayı içerisinde yerle bir edeceğiz” dedi.
Diğer taraftan depreme dayanıklı olmadığı gerekçesiyle boşaltılan Valilik ek hizmet binasının bahçesi otopark olarak kullanılırken, vatandaşların da bina yıkıldıktan sonra yapılacak projenin içerisinde otopark ve park alanlarına yer verilmesi talebi de gerçekleşmiş olacak.

Anahtar Kelime: ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN