Vali Şentürk’ten Ziyaret

21 Şubat 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
263 defa okundu.

thumbnail_vali3

 

Vali Necati Şentürk Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Porf. Dr. Vatan Karakaya’yı Ziyaret Etti

 

Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Kırşehir yöneticileriyle sık sık bir araya geliyor. Bu kapsamda Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Rektör Prof Dr. Vatan Karakaya’yı makamında ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette Ahi Evran Üniversitesi’nin fiziki durumu ve pilot üniversite olma süreci değerlendirildi.

Ahi Evran Üniversitesi tarafından hayata geçirilecek projelerin Kırşehir’in kalkınmasında önemli roller oynayacağını belirten Kırşehir Valisi Necati Şentürk, valilik olarak projelere ve Ahi Evran Üniversitesi’nin çalışmalarına tam destek vereceklerini söyledi. Ahi Evran Üniversitesi’nin fiziki durumunu da değerlendiren Şentürk, inşaatlarla ilgili Rektör Karakaya’dan detaylı bilgiler aldı. Ahi Evran Üniversitesinin pilot üniversite olmasının Kırşehir için çok önemli olduğunu vurgulayan Vali Şentürk, Ahi Evran Üniversitesi’nin bu alandaki çalışmalarının Kırşehir’e katkısının oldukça fazla olduğunu dile getirdi.

Ahi Evran Üniversitesi’nin fiziki durumu hakkında Vali Şentürk’e detaylı bilgiler veren Rektör Karakaya, inşaatların bir kısmının önümüzdeki eğitim öğretim dönemine yetiştirileceğini söyledi. Üniversitelerin artık bulundukları bölgelerin kalkınmasına da katkı sağlayacak çalışmalar yaptıklarını vurgulayan Prof. Dr. Vatan Karakaya, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Kırşehir Valisi Necati Şentürk’e teşekkür etti.

HABER MERKEZİ

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN