VALİ ŞENTÜRK’TEN KAMUOYU BİLDİRİSİ

22 Temmuz 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
223 defa okundu.
VALİ ŞENTÜRK’TEN KAMUOYU BİLDİRİSİ

KVF_6129Necati Şentürk, Olağanüstü Hal Nedeniyle Kırşehir’de Temel Hak Ve Özgürlüklerin Kısıtlanmasının Söz Konusu Olmadığını Söyledi

Vali Necati Şentürk, anayasa ile kurulan hür demokratik düzeni, temel hak ve hürriyetleri ortadan kaldırmaya yönelik yaygın şiddet hareketleri sebebiyle ülke genelinde ilan edilen Olağanüstü Hal (OHAL) ile ilgili kamuoyunu bilgilendirdi.

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Necati Şentürk, Olağanüstü Hal nedeniyle Kırşehir’de temel hak ve özgürlüklerin kısıtlanmasının söz konusu olmadığını söyledi.

Olağanüstü Hal nedeniyle hayatın olağan akışına aykırı uygulamalar olmayacağını belirten Vali Necati Şentürk, “Bakanlar Kurulunca kararlaştırılan ve TBMM tarafından 21 Temmuz 2016 tarihinde, 90 gün süreyle kabul edilip onaylanan OHAL, devletine bağlı, yasalara saygılı vatandaşlarımızca hissedilmeyecektir. OHAL, anayasal bir müessesedir. Anayasal ve yasal bir yönetim biçimidir. OHAL ile ilgili iş ve işlemleri yürütmek üzere ve ilgili yönetmelik doğrultusunda ilimiz ve ilçelerimizde OHAL bürolarının kurulması kararlaştırılmıştır.

OHAL, kamuda iş ve işlemlerin hızlı ve etkin bir şekilde işlemesi açısından önemlidir. Bu durumda, terörle ve her türlü terör örgütlerine karşı etkili bir mücadele yürütülecektir. Demokrasiye, milli iradeye ve insan hak ve özgürlüklerine kast eden FETÖ, PDY, PKK gibi her türlü terör örgütü ve bunlara destek veren kişi ve kuruluşlarla etkili bir şekilde mücadele edilecektir.” dedi.

Türkiye’nin bu günleri en kısa sürede atlatacağını belirten Vali Necati Şentürk, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Kırşehir, bürokratları ve vatandaşları ile bu olumsuz günlerde en güzel birlik ve beraberlik örneğini sergileyerek vatan için, bayrak için, ezan için, vatanın bölünmez bütünlüğü için Cacabey Meydanında sabah saatlerine kadar darbeye Dur! demek için demokrasi nöbeti tutmuşlardır. Başta Kırşehirli hemşehrilerim olmak üzere sürecin başından beri devletimizin yanında olan İl Jandarma Komutanımıza, Milletvekillerimize, Belediye Başkanımıza, Cumhuriyet Başsavcımıza, Rektörümüze, Emniyet Müdürümüze ve diğer tüm il protokolüne, siyasi parti temsilcilerine ve bütün sivil toplum kuruluşlarına teşekkür ediyorum. Türk Milletinin darbeye karşı takındığı duruş tüm dünyaya örnek olacak niteliktedir.”

Toplantı, Vali Necati Şentürk’ün basın mensuplarının sorularını yanıtlaması ile sona erdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN