Vali Şentürk’ten Kadınlara Mesaj

7 Mart 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
330 defa okundu.
Vali Şentürk’ten Kadınlara Mesaj

 

2858-necati-senturk-910x0

Vali Necati Şentürk “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” Mesajı Yayınladı

 

 

Vali Necati Şentürk Kadınlar Günü mesajı yayınladı. Yayınladığı mesajda: “8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle emeği ve fedakârlığı ile toplumumuzun temelini oluşturan bütün kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü’nü içtenlikle kutluyorum.

Milli ve manevi değerlerimizin en kıymetli taşıyıcıları olan kadınlarımıza, hayatın tüm alanlarında hak ettiği değerin verilmesi, onların yüceltilip saygınlıklarının arttırılması tüm toplumun ortak görevidir. Çünkü kadınlarımız, yetiştirip büyüttüğü, canından çok sevdiği evladını “ya şehit ol ya da gazi” diyerek vatanına ve milletine adayan emsalsiz bir cesaretin ve fedakârlığın temsilcileridir.

Dünyaya gelmemizden hayata tutunmamıza kadar ömrümüzün her evresinde birlikte olduğumuz kadınlarımızı görmezden gelmek kendi ellerimizle geleceğimizi karanlığa sürüklenmekten başka bir şey değildir. Yüce dinimiz İslam, daima kadınlara gerçek değerini vermiş, onların haklarını ve onurunu korumuştur.

Bizler kadınları baş tacı etmiş bir ecdadın torunları olarak tarihin her döneminde olduğu gibi yeni Türk devletinin kurulmasında da büyük fedakârlıklar gösteren kadınlarımızı asla unutmamış, daha Cumhuriyetin ilk yıllarında, kendini medeni olarak kabul eden ülkelerde dahi olmayan hakları Türk Kadınına tanımış bir milletin fertleriyiz.

Özellikle son yıllarda toplumun bazı kesimlerince şiddete maruz kalan kadınlarımızın haklarının korunması yönünde devletimiz önemli yasal düzenlemeler yapmıştır. Dün olduğu gibi bugün de aile kurumunun temel taşı, milli ve manevi değerlerimizin en önemli temsilcisi olan kadınlarımıza yönelik her türlü şiddetin, ayrımcılığın ve istismarın karşısında durarak kadınlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz.

Hayatımıza renk katan, varlıklarıyla bizi onurlandıran, üzüntümüzde ve sevincimizde hep yanı başımızda olan kadınlarımızın  8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü içtenlikle kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

VALİLİK BASIN BÜROSU

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN