VALİ ŞENTÜRK’TEN 19 MAYIS MESAJI

19 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
471 defa okundu.
VALİ ŞENTÜRK’TEN 19 MAYIS MESAJI

vali-resimVali Necati Şentürk “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı” Mesajı Yayınladı

Necati Şentürk “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı” Mesajı Yayınladı.Yayınladığı mesajda;” 19 Mayıs 1919 tarihi, Samsun’dan başlayıp Cumhuriyetin ilanıyla taçlanan bağımsızlık mücadelemizin başlangıç günüdür. Tarihi zaferlerle bezenmiş aziz milletimiz, kendisini yok etmek isteyen güçlere karşı birlik ve beraberlik içerisinde yüz binlerce şehit vererek yürüttüğü mücadele sonucunda zafere ulaşarak Bağımsız Türkiye Cumhuriyetini kurmuştur.

Bugün de milletimizin asker ve polis evlatları aynı şuur ve kararlılıkla aziz vatan topraklarını korumak için şehit olmaya devam etmektedirler. Milli Mücadelenin komutanı Büyük Önder Atatürk, “Cumhuriyeti biz kurduk onu yaşatacak ve yükseltecek olan sizlersiniz” diyerek Cumhuriyeti bayram olarak gençlerimize emanet etmiştir.

Bu nedenle, en değerli varlıklarımız ve Cumhuriyetin koruyucusu olan gençliğimize büyük sorumluluklar ve görevler düşmektedir. Gençlerimizin şanlı tarihimiz, yüksek milli ve manevi değerlerimizin ışığında çalışarak daha müreffeh bir Türkiye Cumhuriyetini oluşturmak için çalışacaklarına inancımız tamdır.

Bu duygularla;

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını içtenlikle kutluyorum.” Dedi.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN