Vali Şentürk’ten 10 Kasım Mesajı

9 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
258 defa okundu.
Vali Şentürk’ten 10 Kasım Mesajı

thumbnail_vali

“Ecdadımızın Bizlere Emanet Olarak Bıraktığı Devletimiz, Kuruluşundan İtibaren Büyük Bir Hızla Gelişmeye Devam Etmektedir. ”

 

Kırşehir Valisi Necati Şentürk 10 Kasım sebebiyle bir mesaj yayınladı. Yayınladığı mesajda: “Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder ve devlet adamı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü ebediyete intikalinin 78. Yıldönümü’nde milletçe saygıyla yâd ediyoruz.

Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyetimizin ilanı yakın tarihimizin en önemli dönüm noktalarındandır. Yürütülen milli mücadelenin ve beraberinde kazanılan zaferin en büyük komutanı ise şüphesiz Mustafa Kemal ATATÜRK’tür.

Mustafa Kemal Paşa ve arkadaşlarının Anadolu’ya çıkması milletimizin istiklal azmini, birlik ve beraberliğini perçinlemiş, milli mücadelenin başarıya ulaşacağına olan inancımızı arttırmıştır. Nitekim onun ileri görüşlülüğü ve askeri dehası sayesinde milletimiz zafere ulaşmıştır.

Ecdadımızın bizlere emanet olarak bıraktığı devletimiz, kuruluşundan itibaren büyük bir hızla gelişmeye devam etmektedir. Bizler, bu ülkenin mirasçıları olarak milletimizin hak ettiği refah düzeyine erişmesi, ülkemizin 2071 hedeflerine ulaşması için gayretimizi daha da arttıracağız.

Ancak bu şekilde devletimizin kurucusu Atatürk’e, vatanımızı korumak için canlarını ve kanlarını feda eden aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize karşı olan görevimizi yerine getirmiş oluruz.

Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ün aramızdan ayrıldığı 10 Kasım gününü bir matem günü olarak kabul etmek yerine O’nun düşüncelerini anlamak ve yeni nesillere anlatmak için bir fırsat olarak görmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Büyük Önder Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 78. Yıldönümü’nde bir kez daha minnet ve rahmetle anıyoruz. Ruhu şad olsun!” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN