VALİ ŞENTÜRK YENİ ATANAN ÖĞRETMENLER İLE TOPLANTI YAPTI

15 Nisan 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
173 defa okundu.
VALİ ŞENTÜRK YENİ ATANAN ÖĞRETMENLER İLE TOPLANTI YAPTI

15115927_img_4050Vali Necati Şentürk Öğretmenlik Mesleğine Yeni Atanmış Aday Öğretmenlerle Toplantı Yaptı

Milli Eğitim Bakanlığının ilk defa 2016 yılı Şubat döneminde uygulamaya başladığı Aday Öğretmen Yetiştirme Programı kapsamında Kırşehir’de adaylık sürecini geçirecek öğretmenler Vali Necati Şentürk başkanlığındaki toplantıda bir araya geldi.

Toplantıya, Vali Necati Şentürk, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, Milli Eğitim Müdür yardımcısı M. Muhsin Kaya ve aday öğretmenler katıldı.

Açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı’nın yaptığı toplantıda İl Müdürü Elmalı; “Aday öğretmenler, adaylıklarının ilk döneminde yetiştirme sürecine tabi olarak yetiştirme programı doğrultusunda görevlendirildiği eğitim kurumunda görev yapmakta olan eğitim kurumu yöneticileri ve danışman öğretmenlerin sorumluluğunda adaylık eğitimlerini gerçekleştirmektedirler.

Bu kapsamda, ilimiz okullarında görev yapan, en az 10 yıl hizmet süresine sahip, sosyal ve kültürel faaliyetlere katılım sağlayan, iletişim becerisi ve temsil yeteneği güçlü, mesleğinde temayüz etmiş öğretmenlerimizden 566 kişilik bir danışman öğretmen havuzu oluşturulmuş, bu öğretmenlerimizden 167’si 22-26 Şubat 2016 tarihleri arasında danışman öğretmen eğitimi seminerine alınmıştır.

1 Mart 2016 Salı günü başlayan  “Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci” 26 hafta sürecek olup bu süreçte aday öğretmenlere eğitim seminerine alınan danışman öğretmenler tarafından “sınıf içi, okul içi ve okul dışı faaliyetler” konularında eğitimler verilecektir.

Bu eğitimlerin 16 haftası izleme, eğitim ve okul dışı faaliyetler için, 2 haftası mesleki çalışma faaliyetleri için, 8 haftası da hizmet içi eğitim faaliyetleri için ayrılmıştır.

Aday öğretmenler okul dışı faaliyetler kapsamında görev yaptıkları şehrin kimliğini tanıma, okul ve kurumların işleyişi, eğitime gönül veren şahısların tecrübelerinden yararlanma, gönüllülük ve girişimcilik çalışmaları, mesleki gelişim ve kariyer, kitap okuma ve film izleme faaliyetlerine katılacaklardır.

Aday Öğretmen olarak yetiştirilmek üzere ilimize 132 kişi atanmış olup bunlardan 105’i merkez ilçede adaylık eğitimlerini görmektedirler. Bu öğretmenler adaylık eğitimlerini tamamladıktan sonra 1 Eylül itibariyle asıl görev yapacakları yerlere gideceklerdir” dedi.

İl Müdürü Osman Elmalı’nın konuşmasından sonra Vali Necati Şentürk konuşmasında; Aday öğretmenlere eğitim ve öğretmenlik konusunda tavsiyelerde bulunarak yaklaşık bir buçuk saat öğretmenin önemini vurguladı ve son olarak sorusu olan aday öğretmenlerin sorularına cevap verdikten sonra toplantı sona erdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On