VALİ ŞENTÜRK YARDIM ÇADIRLARINDAYDI

23 Ocak 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
247 defa okundu.
VALİ ŞENTÜRK YARDIM ÇADIRLARINDAYDI

KIR?EH?R?DE TÜRKMENLERE YARDIM KAMPANYASI ?Ç?N ZEKAT HESABI OLU?TURULDUKırşehir’de Türkmenlere Yardım Kampanyası İçin Zekat Hesabı Oluşturuldu

Bayır-Bucak Türkmenleri için başlatılan yardım kampanyası kapsamında yardım çadırlarını dolaşan Kırşehir Valisi Necati Şentürk, bir ilkin başlatılarak yardım kampanyası kapsamında ‘Zekat Hesabı’ oluşturulduğunu söyledi.
Yapılan yardımlar hakkında şehir merkezinde kurulan yardım çadırlarını gezen ve yardımların depolandığı alanda inceleme yapan Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Türkiye’de ilk kez Kırşehir’de başlatılan zekat hesabı ve öğrencilerin harçlıklarından kısarak Bayır-Bucak Türkmenleri için yaptığı yardımları anlattı.
Zekat verecek kişilerin yapacakları yardımlar hakkında duyarlı davranmaya çalıştığını ifade eden Vali Necati Şentürk, “Sadece zekatların kabul edildiği bir hesap açtırdık. Açılan bu hesaba ise zekat hesabı diyoruz. Bayır-Bucak Türkmenlerine yardım zekat hesabı demekteyiz. Dinimizde öngörülen zekatın amacına uygun şekilde açılan hesapta sadece zekatlar toplanacak. Zekatın bu sıkıntılı günlerde uçaklara, toplara tüfeklere karşı sadece imanı ile Türkmen dağında savaşan yiğitlere ve destan yazan kahramanlara gönderilmesinin doğru yol ve usul olduğu kanaatindeyim” diye konuştu.
Şentürk, “İslam Dininin beş şartından bir tanesi zekat vermek, hali vakti yerinde olan Müslümanlara farzdır zekat vermek fakat çok kez zekat verecek yer bulunamıyor” dedi.
Kırşehir’de yeni aldığı montu yardım çadırına bağışlayanlar kadar, Ankara’dan, İstanbul’dan ve Kırşehir’de bulunan bir ilkokuldan da 7 bin lira toplandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN