Vali Şentürk Milli Eğitim Camiasıyla Buluştu

26 Şubat 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
246 defa okundu.

thumbnail_VBMEM (1)

Vali Necati Şentürk, Vatandaş Buluşmasının İlk Toplantısını İl Milli Eğitim Camiasıyla Yaptı

 

Vatandaş buluşmasının ilk toplantısı Vali Necati Şentürk başkanlığında Kırşehir eğitim camiasıyla yapıldı.

Müftülük Konferans Salonunda gerçekleşen toplantıya Vali Necati Şentürk’ün yanı sıra İl Milli Eğitim Müdür Vekili Şevket Karadeniz, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Kırşehir merkezdeki bütün okul müdürleri ile okul aile birliği başkanları katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Necati Şentürk, Kırşehir’de eğitim kalitesini yükselterek çocukları geleceğe en iyi şekilde hazırlamanın temel amaçları olduğunu söyledi.

Eğitimde marka kent olan Kırşehir’de değerler eğitimine önem verilmesi gerektiğini belirten Vali Necati Şentürk, “Ahilik sistemi değerler eğitimine çok önem veren bir sistemdir. Ahiliğin başkenti Kırşehir’de de öğrencilere değerler eğitimi ve ahlâk eğitimi verilmelidir. Kırşehir’de eğitimde çok iyi yerdeyiz. Kırşehir’de eğitim kalitesi yer geçen yıl artmaktadır. Eğitimde elde ettiğimiz bu başarıyı korumak zorundayız. Öğrencilerimiz sınavlarda aldığı başarılı sonuçlarla bizleri gururlandırmaktadır. Eğitimdeki temel amacımız, çocuklarımızı her türlü tehlikelerden uzak tutarak onları geleceğe en iyi şekilde hazırlamaktır. Çocuklarımızın hayatını riske atacak bütün kötü alışkanlıklardan uzak tutmalıyız. Tabi bu konuda ailelere çok iş düşüyor.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdür Vekili Şevket Karadeniz’in de Kırşehir’deki eğitim durumuyla ilgili bilgiler verdiği toplantı, eğitim konusunda katılımcılarla görüş alış-verişinde bulunulması ile sona erdi.

HABER MERKEZİ

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN