Vali Şentürk Gençlerle Bir Araya Geldi

16 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
295 defa okundu.

thumbnail_haber-1Vali Necati Şentürk, Yaşamayı Seviyorum Danışma Merkezi’nde Gençlerle Bir Araya Geldi

Uyuşturucu ile mücadele etmek amacıyla hizmete açılan “Yaşamayı Seviyorum Danışma Merkezi”nde tedavi gören gençlerle bir araya gelen Vali Necati Şentürk, madde bağımlısı gençleri uyuşturucudan kurtararak onları topluma faydalı bireyler olarak yetiştirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Proje kapsamında yer alan gençlerin, burada aldıkları kurs ve eğitimlerle meslek ve sanat sahibi olacaklarını belirten Vali Necati Şentürk, “Yaşamayı Seviyorum Danışma Merkezi’ne sürekli gelerek burada tedavi gören gençlerimizle görüşüyoruz. Onların maddi, manevi sıkıntılarını gidermek ve onları topluma yeniden kazandırmak için gayret gösteriyoruz. Uyuşturucu ile mücadele etmek için Valilik olarak bu projeyi hayata geçirdik ve ilimizdeki bu kapsamda bulunan bütün gençlerimize çok yönlü bir tedavi uyguluyoruz. Gençlerimiz burada tıbbi tedavilerinin yanı sıra sosyal etkinliklere de katılıyorlar. Bilgisayar odasında teknolojiden yararlanıyor, masa tenisi oynuyor, ibadetlerini yerine getiriyorlar. Amacımız, burada tedavi gören evlatlarımızı hünerli ve donanımlı bir şekilde topluma yeniden kazandırmak.” dedi.

Yaşamayı Seviyorum Danışma Merkezi’nde bütün kurumların odasının olduğunu hatırlatan Vali Necati Şentürk, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“İş-Kur bürosunda, evlatlarımıza çeşitli kurslar veriliyor ve genel sağlık sigortaları yapılıyor. Meslek ve sanat edindirme kursunu başarıyla tamamlayan gençlerimiz iş sahibi olacaklar. Ayrıca, gençlerimizin yarıda bıraktıkları eğitimlerini tamamlamak üzere mesleki açık lise eğitimi de veriyoruz. Gençlerimizin ilgi duyduğu spor alanları ile ilgili çalışmalarımız da var. Aileler, burada verilen hizmetleri mutlaka bilmeli. Gençlerimiz manevi bir boşluk içerisindeler, kendilerini yalnız hissettirmemek için, toplumda dışlanmış olarak hissetmemeleri için çocuklara ahlakî değerler, insani değerler aşılamaya çalışıyoruz. Burada gençlerimize müzik eğitimi de veriyoruz. Merkezimizde yer alan şark odasında akıllı tahta, kitap köşesi, televizyon var. Sosyal faaliyetleri burada yapıyoruz.
Bu proje Türkiye’ye örnek olacak niteliktedir.”

Sağlık Bakanlığı ve Ahiler Kalkınma Ajansı’nın destekleriyle açılan “Yaşamayı Seviyorum Danışma Merkezi”nde düzenlenen programda Vali Necati Şentürk’ün yanı sıra Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Bilgin, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hüseyin Altuntaş, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile gençler yer aldı.

Kırkpınar güreşçilerinin gösteri sunduğu ve çeşitli aktivitelerin gerçekleştirildiği program, proje kapsamında tedavi gören gençlerle yapılan sohbet ile sona erdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN