Vali Şentürk Cumhuriyet Mesajı Yayınladı

27 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
323 defa okundu.
Vali Şentürk Cumhuriyet Mesajı Yayınladı

thumbnail_v-1“Öyle ki Emperyalistlerce Yok Edilmek İstenen Milletimiz, Tüm İşgallere ve Yokluklara Rağmen Azim Ve İnancı İle Milli Mücadeleyi Zaferle Sonuçlandırarak Türkiye Cumhuriyetini Kurmuştur.”

 

Vali Necati Şentürk 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebeti ile bir mesaj yayınladı. Vali Şentürk yayınladığı mesajda: “Değerli Kırşehirliler, Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 93. Yıldönümüne erişmenin gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Kurtuluş Savaşı ve milli mücadele yılları tarihimizin en zor fakat en önemli gurur tablolarından biridir. Öyle ki emperyalistlerce yok edilmek istenen milletimiz, tüm işgallere ve yokluklara rağmen azim ve inancı ile milli mücadeleyi zaferle sonuçlandırarak Türkiye Cumhuriyetini kurmuştur.

Hukukun üstünlüğüne, temel hak ve özgürlükle dayalı, halkın yönetimde söz sahibi olduğu cumhuriyet yönetimi ile demokrasimiz kısa zamanda büyük bir yol kat etmiş, dünya ülkeleri arasında saygın yerini almıştır.

Dünyanın akıl almaz bir hızla geliştiği, çıkar çatışmaları sebebiyle terör örgütleri kullanılarak en şiddetli savaşların yaşandığı günümüzde millet olarak Cumhuriyetin bize kazandırdığı değerlerin kıymetini daha iyi idrak ediyoruz.” ifadelerini kullandı. Vali Necati Şentürk mesajının devamında:

“Milletçe tesis ettiğimiz güven ve istikrar ortamının korunmasında birlik ve bütünlüğümüze sahip çıkarak, Cumhuriyetimizin temel değerlerini her türlü sosyal ve siyasi tartışmanın üzerinde tutmamız gerektiği inancındayım.

Son zamanlarda millet olarak sahip olduğumuz farklılıkları birer sorun haline getirmeye çalışan karanlık güçlerin oyunlarıyla karşı karşıya kalıyoruz. Ancak bu oyunlara asla prim vermedik, vermeyeceğiz. Çünkü bizler farklılarımızı sorun olarak değil zenginlik olarak gören ve bu topraklarda filizlenen kardeşliğimizi sonsuza kadar yaşatmayı gaye edinen bir milletiz. Ancak el birliği ve gönül birliğiyle hareket edildiğinde dünyada söz sahibi güçlü bir Türkiye inşa edebileceğimizin farkındayız.

Bu sebeple ülkemizde ve coğrafyamızda yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen aynı mücadele ruhuyla ülkemizi savunmaya, Cumhuriyetimizi yüceltmeye ve çağdaşlık uygarlık seviyesine ulaşma gayretlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz.

Tıpkı son örneğini 15 Temmuz gecesi gördüğümüz gibi. Milli mücadele yıllarında kadını erkeği, yaşlısı genciyle düşmana karşı inancıyla mücadele veren milletimiz, 15 Temmuz gecesi de aynı ruhla vatanı, milleti, bayrağı, demokrasisi ve geleceği için meydanlara çıkmış ve başka milletlerin piyonu haline gelmiş bir avuç haine ve ülkemiz üzerinden nemalanmak isteyen güçlere karşı gerekli cevabı vermiştir.

Millet olarak, tüm dinamiklerimizle yarının müreffeh Türkiye’si için çalışmaya, üretmeye devam edecek ve aydınlık yarınlarımızı hep birlikte kuracağız.

Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, Cumhuriyetimizin kurulmasında ve yaşatılmasında emeği geçen bütün şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi şükranla anıyor, Kırşehirli hemşerilerimizin ve milletimizin Cumhuriyet Bayramını yürekten kutluyorum.” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN