Vali Özdemir Çakacak’dan 30 Ağustos mesajı

30 Ağustos 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
440 defa okundu.
Vali Özdemir Çakacak’dan 30 Ağustos mesajı

Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Vali Özdemir Çakacak'dan 30 Ağustos mesajıKırşehir Valisi Özdemir Çakacak 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Yurdumuzun düşman işgalinden kurtuluşunu ve milletimizin bağımsızlığını müjdeleyen 30 Ağustos Zaferi’nin 92. yıldönümünü birlik ve beraberlik içerisinde kutlamanın gururunu yaşıyoruz.

30 Ağustos Zaferi, tarihi şanlı zaferlerle dolu milletimizin tarihten silinmek, yok edilmek istendiği ve Anadolu’nun işgal edildiği bir ortamda şanlı ordumuzun milletiyle birlikte Büyük Önder Atatürk’ün komutasında Türk Milleti’nin kaderini ve tarihin akışını değiştiren bir kahramanlık destanıdır.

Büyük Taarruz, askeri bir başarı olmanın ötesinde milletimizin sarsılmaz azminin, sahip olduğu üstün iradenin, vatan ve millet sevgisinin, kahramanlığın, birlik ve beraberliğin unutulmaz sembolüdür.

30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile neticelenen Kurtuluş Savaşı, bağımsız yaşamak, kendi geleceğini tayin etmek isteyen her millet için bir emsal niteliğindedir.

Milletimiz, şartlar ne kadar zor olursa olsun birlik ve beraberlik ruhu ile yürütülen her mücadelenin, vatan, millet ve bayrak sevgisinin sayısal güçten ve fiziki donanımdan kat be kat daha üstün olduğunu bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir.

Milli mücadelenin kazanılmasının ardından birlik ve beraberliğin önemini anlatan Mustafa Kemal Atatürk her fırsatta milletimizin kendi kaderini yine kendisinin çizmesi gerektiğine vurgu yapmıştır. Nitekim savaş boyunca alınan her kararın altında milletin iradesini görmek mümkündür.

Zaferin ardından yeni bir Türk devletinin temelleri atılmış, Türk Milleti arzu ettiği yönetim biçimine kavuşmuştur. Kurulduğu günden günümüze kadar önemli aşamalardan geçen ülkemiz, her geçen gün güçlenen yapısı, gelişen demokrasisi, güçlü ekonomisi, geniş vizyonu, tarihi ve kültürel birikimiyle Cumhuriyetimizin 2023 vizyonuna yakışır bir güce ve saygınlığa kavuşmuştur.

Ülkemizin her karış toprağı için ne bedeller ödendiğinin millet olarak farkındayız. Bunun için birlik ve beraberliğimizin muhafazasını çok önemli görüyoruz. Genç nesillerimizin de aynı inançla bayrağı devralarak hür ve bağımsız yaşama azim ve kararlılığımızı ilelebet sürdüreceğine inanıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere istiklal mücadelemizin aziz kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmetle ve şükranla anıyorum.

Kurtuluş Savaşı’nın zaferle taçlandırıldığı 30 Ağustos Zaferi’nin 92. yıldönümü vesilesiyle Kırşehirli hemşerilerimin ve aziz milletimizin Zafer Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN