VALİ NECATİ ŞENTÜRK’ÜN”NEVRUZ BAYRAMI”MESAJI

19 Mart 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
276 defa okundu.
VALİ NECATİ ŞENTÜRK’ÜN”NEVRUZ BAYRAMI”MESAJI

kirsehir-valisi-necati-senturk--8-mart-dunya-kadinlar-gunu-nedeniyle-mesaj-yayimladi--11145Vali Necati Şentürk “Nevruz Bayramı” Mesajı Yayınlamıştır.

Vali Necati Şentürk “Nevruz Bayramı” mesajı yayınlamıştır.

Yayınladığı mesaj’da:”Baharın başlangıcını simgeleyen Nevruz, bolluk ve bereketin simgesi ve müjdecisi olarak yüzyıllardır Türk toplumunda bayram olarak kutlanmaktadır.

Kültür değerlerini gittiği her coğrafyaya taşıyan Türk Milleti, Yeni Günün başlanğıcı olarak kabul ettiği Nevruz’u her yıl coşkuyla kutlamaktadır. Anadolu’da ve Orta Asya’dan Balkanlara kadar olan coğrafyada barışın, kardeşliğin, birlik ve beraberliğin bayramı olarak kutlanan Nevruz, Türk kültürünün yayıldığı her bölgede köklü ve zengin bir geçmişe sahiptir.

Hepimizin malumu olduğu üzere, baharın gelişiyle birlikte tabiat yeniden hayat bulmaktadır. Bu nedenle Nevruz, tabiat için aynı zamanda yeni bir diriliş ve uyanış anlamına gelmektedir.

Bazı kesimlerce değişik değerlere ve olaylara atfedilerek kutlanan Nevruz, tüm toplumlarda bayram olarak kutlanmaktadır. Nevruzda bütün bayramlarda olduğu gibi birlik ve beraberliğin, kardeşliğin, paylaşmanın ve hoşgörünün en üst seviyeye çıktığı önemli günlerdir. Herkesin Nevruz’u da bu anlayışla kutlanmasını temenni ediyorum.

Bu duygularla,

Milletimizin ve tüm Kırşehirlilerin Nevruz Bayramı’nı kutluyor, Nevruz’un birlik, beraberlik, dostluk ve kardeşlik duygularımızın pekişmesine vesile olmasını diliyorum.”diyerek ifadesine son verdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN