VALİ NECATİ ŞENTÜRK’ÜN “29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI” MESAJI

28 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
366 defa okundu.
VALİ NECATİ ŞENTÜRK’ÜN “29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI” MESAJI

kirsehir_valisi_senturk_kadin_bas_taci_edilecek_varliktir_h5574Vali Necati Şentürk:”Bugün, Cumhuriyet’in 92. yıldönümünü bütün ülkemizde olduğu gibi ilimizde de milletçe kutlamanın gurur ve heyecanı içerisindeyiz.”

 
Değerli Kırşehirliler,

Bugün, Cumhuriyet’in 92. yıldönümünü bütün ülkemizde olduğu gibi ilimizde de milletçe kutlamanın gurur ve heyecanı içerisindeyiz.

Bilindiği üzere tarihimiz, dünyada eşi ve benzeri görülmemiş şanlı zaferlerle doludur. Milletimiz bunun en güzel örneğini yaklaşık bir asır öncesinde kendisine esaret zinciri vurmak isteyen güçlere karşı göstermiş, yeni kurduğu Türk Devletini Cumhuriyetle taçlandırmıştır.

Mana ve gücünü aziz milletimizin birlik ve beraberlik şuurundan alan Cumhuriyetimiz, büyük bir inançla sürdürdüğümüz kurtuluş mücadelemizin bir sonucudur. En zor şartlarda dahi ümitsizliğe kapılmadan yürütülen bu var olma mücadelesinde hür ve bağımsız yaşamak kararlılığından bir an olsun taviz vermeyen milletimiz, kurduğu Türkiye Cumhuriyeti ile geçmişte var olduğu gibi gelecekte de var olacağını bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir.

Büyük yokluklarla kurulan devletimiz ve onun yeni yönetim şekli olan Cumhuriyet, Türk Milleti’nin çağdaş dünyada hak ettiği yeri alma kararlılığının en büyük kanıtıdır.

Ecdadımızın bizlere ve gelecek nesillere bıraktığı bu kıymetli mirası koruma ve yüceltme konusunda milletimizin her bir ferdi aynı inancı ve sorumluğu benliğinde taşımakta, ülkemizi el birliği ile geleceğe taşıma noktasındaki gayretini sürdürmektedir.

Bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, Kırşehirli hemşerilerimin Cumhuriyet Bayramı’nı içtenlikle kutluyorum.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN