Vali Necati Şentürk’e Ziyaret

28 Şubat 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
183 defa okundu.

 

thumbnail_KVF_3424

Mobil İhbar Uygulamasında Kırşehir Pilot İl Seçildi

Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftası münasebetiyle Bilgi Sistemleri ve Haberleşme Daire Başkanı İrfan Keskin, Kırşehir Afet ve Acil Durum Müdürü Metin Alparslan ve beraberindeki heyet Vali Necati Şentürk’ü ziyaret etti.

Bilgi Sistemleri ve Haberleşme Daire Başkanı İrfan Keskin, doğal afetlerle ilgili yürüttükleri çalışmalarda kendilerine verdiği desteklerden dolayı Valimiz Sayın Necati Şentürk’e teşekkür etti.

Ziyaret sırasında konuşan Vali Necati Şentürk, deprem fay hattı üzerinde bulunan Kırşehir’de bütün doğal afetlere karşı önlemlerin alındığını söyledi.

Kırşehir AFAD ekibinin olaylara her zaman hazır olduğunu ve olay yerine zamanında ulaşarak başarılı çalışmalara imza attığını belirten Vali Necati Şentürk, “Kırşehir, doğal afetlerde yapılacak işlemlere her zaman hazırdır. Kırşehir AFAD, başarılı profesyonel kadrosu ile kahramanca çalışıyorlar. Bilindiği gibi, Valiliğimizce Türkmen kardeşlerimize, dindaşlarımıza yönelik başlattığımız yardım kampanyaları kapsamında toplanan yardımları da tırlarını AFAD aracılığıyla yola çıkardık. Yardım malzemeleri AFAD aracılığıyla Türkmenlere doğrudan, resmî olarak ulaştı. Yardım kampanyamız devam ediyor. Toplanan malzemeleri yine AFAD aracılığıyla göndereceğiz. Bu vesileyle, Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftasını kutluyorum.” dedi.

Kırşehir’in pilot il seçildiği Mobil İhbar Uygulaması hakkında da konuşan Vali Necati Şentürk, sözlerine şöyle devam etti: “Afet Yönetim ve Karar Destek Sistemi (AYDES), Türkiye Afet Müdahale Planının altyapısını oluşturmaktadır. AYDES, Bütünleşik afet yönetiminin tüm aşamalarını elektronik ortamda takip edip, yönetebileceğimiz coğrafi bilgi sistemi tabanlı bir karar destek sistemidir. Bu kapsamda, vatandaşlarımızın gönüllü olarak afet bildirimi yapmasına imkan sağlayacak Mobil İhbar Uygulaması geliştirildi. Böylelikle vatandaşlarımızı doğal afet ve acil durumlarda gönüllü yapmak amaçlandı. Bir olay gerçekleştiğinde vatandaş konumunu bildiriyor, afet durumu hakkında bilgi veriyor ve görüntü çekerek mobil uygulama vasıtasıyla gönderiyor. Bunları gönderdiği andan itibaren de konum bilgisi veya olay hakkındaki bilgiler çağrı merkezine ulaşmış oluyor. Böylelikle, olay yerindeki ihbara daha çabuk ve hazırlıklı bir şekilde ulaşılması hedefleniyor.”

Ziyaret, Bilgi Sistemleri ve Haberleşme Daire Başkanı İrfan Keskin’in Mobil Afet Uygulaması hakkında detaylı bilgiler vermesi ve İl AFAD Müdürü Metin Alparslan’ın da 28 Şubat Sivil Savunma Günü ile 1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri hakkında Vali Necati Şentürk’e bilgiler vermesi ile sona erdi.

VALİLİK BASIN BÜROSU

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN