Vali Necati Şentürk İl Genel Meclis Toplantısına Katıldı

27 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
382 defa okundu.
Vali Necati Şentürk İl Genel Meclis Toplantısına Katıldı

KVF_4456 (1)Vali Necati Şentürk, İl Genel Meclisinin Toplantısına katılarak Meclis Üyeleri ile bir araya geldi.

 

İl Genel Meclisi Başkanı Şuayip Soysal ve İl Genel Meclis Üyelerinin yanı sıra İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan yer aldığı toplantıda bir konuşma yapan Vali Necati Şentürk yaptıkları özverili çalışmalardan dolayı İl Genel Meclis Üyelerine teşekkür etti.

 

Konuşmasında İl Özel İdaresi öz gelirleriyle oluşturulan 2016 yılı bütçesinin 32 Milyon TL olarak belirlendiğini ifade eden Vali Necati Şentürk, genel bütçeden aktarılacak ödeneklerle 2016 yılında bu rakamın 5-6 katı kadar bir harcama yapılacağını söyledi.

 

İl Özel İdaresince önümüzdeki dönemde yapılması planlanan önemli yatırımlar hakkında da bilgiler veren Vali Necati Şentürk, “Kırşehir’e kurulacak Biyogaz Tesisi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile irtibata geçtik. Bu konuda çalışmamız devam ediyor, İnşallah en verimli şekilde biyogaz tesisini faaliyete geçireceğiz. Yine bildiğiniz gibi Karakurt Kaplıcalarının turizme kazandırılması için çalışmalar yürütüyoruz. 25 yıllığına ya da uygun bir süre ile kiralama karşılığında Karakurt’u sağlık turizmine kazandıracağız. Bilindiği gibi Karakurt Kaplıcalarının imar planı, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından onaylandı ve beş kata kadar da müsaadesi var. Aynı alanda mevcut olan Roma Hamamını da, kiralama sistemi içerisinde turizme kazandırmayı amaçlıyoruz” dedi.

 

İlimizdeki yeraltı şehirlerinin de turizme kazandırılması için gayret sarf edeceklerini belirten Vali Necati Şentürk konuşmasını şöyle sürdürdü:

 

“Yakın zamanda asfalt plenti alınacağının da müjdesini veriyorum. Asfalt plentinin kurulmasıyla yeni bir döneme başlayarak işlek olan köy yollarında sıcak asfalt çalışmalarını başlatacağız. İlimizdeki altyapı çalışmalarına bağlı olarak jeotermal hattında iyileştirmeler yapacağız. Jeotermal hattındaki boruları değiştirerek ısı ve su kaybını önleyeceğiz. Böylelikle birçok iş yeri ve ev de jeotermale kavuşmuş olacak. İl Genel Meclisi Üyelerine özverili çalışmalarından ve ilimize yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum.”

 

Toplantı, Kaman ilçesinde kurulması planlanan Özel İdare Hizmet Birimi hakkında yapılan fikir alış-verişi ve İl Genel Meclis Üyelerinin görüşlerinin alınması ile sona erdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN