Vali Necati Şentürk Engelli Vatandaşlarımızla Kahvaltıda Buluştu

5 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
301 defa okundu.
Vali Necati Şentürk Engelli Vatandaşlarımızla Kahvaltıda Buluştu

KVF_4815

Vali Necati Şentürk, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Kırşehir Bedensel Engelliler Derneğince düzenlenen kahvaltıda engelli vatandaşlarımızla bir araya geldi.

 

Ağalar Konağında düzenlenen kahvaltıya Vali Necati Şentürk yanı sıra Milletvekili Salih Çetinkaya, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Servet Avkapan, daire müdürleri, engelli vatandaşlarımız ve aileleri katıldı.

 

Kahvaltıdan sonra bir konuşma yapan Vali Necati Şentürk, engelli vatandaşlarımızın iyi bir eğitimden sonra toplum içerisinde önemli işler yapabileceklerini söyledi.

 

Engelli kardeşlerimizin var olan yeteneklerini bulup ortaya çıkarmanın önemime değinen Vali Necati Şentürk, “Engelli insan yoktur eğitimsiz insan vardır. Devletimiz, engelli vatandaşlarımızın kendi kabiliyetlerine ve fiziki durumlarına göre eğitimlerini tamamlamalarını sağlamaktır. Engelli vatandaşlarımızın kamuda istihdam edilmesi konusunda son yıllarda büyük ilerlemeler kaydedildi. Önümüzdeki sene içerisinde 4 bin engelli vatandaşımız daha memuriyete alınacak. Engelli vatandaşlarımızın ailelerine devletimizin kapısı her zaman açıktır. Bu çocuklarımızın anne-babaları, onlara sevgiyle şefkatle yaklaşmalıdır. Engelli çocuklarımızın hepsi bizim birer evladımızdır. Onların bizden beklediği sadece ilgidir.” dedi.

 

Kahvaltı, kurslarını başarı ile bitiren kursiyerlere sertifikalarının verilmesi ve desteklerinden dolayı Vali Necati Şentürk ve diğer protokole teşekkür belgelerinin verilmesi ile sona erdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN