VALİ NECATİ ŞENTÜRK: “AİLE BİRLİĞİNİ KORUMADA SABIR ÖNEMLİDİR”

10 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
313 defa okundu.
VALİ NECATİ ŞENTÜRK: “AİLE BİRLİĞİNİ KORUMADA SABIR ÖNEMLİDİR”

2 (1)Kırşehir Valiliğince yürütülen ve Ahiler Kalkınma Ajansının Sosyal Destek Projeleri çerçevesinde desteklenen “Kadına Hürmet Çocuğa Şefkat Projesi” kapsamında toplantı düzenlendi.

 

Valilik tarafından yürütülen Ve Ahiler Kalkınma Ajansının Sosyal Destek Projeleri çerçevesinde desteklenen ” Kadına Hürmet Çocuğa Şefkat” Projesi kapsamında toplantı yapıldı. Ahiler Proje toplantısına, Vali Necati Şentürk ve eşi Sevim Şentürk’ün yanı sıra Garnizon Komutanı J. Alb. Murat Bulut, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Bilgin, Ağır Ceza Reisi Burhanettin Öksüm, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Vali Yardımcıları, İl Emniyet Müdürü ve projeye paydaş kurumların amirleri ile proje kapsamındaki bayanlar katıldı.

Programda konuşma yapan Vali  Necati Şentürk, Kadına Hürmet Çocuğa Şefkat Projesinin asıl amacının hem kadınlara hem de çocuklara yönelik şiddeti doğuran sebeplerin ortadan kaldırılması olduğunu söyledi.

Projenin, son yıllarda artan kadına karşı şiddetin önlenmesi ve çocukların suçtan korunmasına yönelik olarak hazırlandığını belirten Vali Necati Şentürk, “Şiddet yaşandıktan sonra alınan tedbirlerden ziyade, şiddeti doğuran sebepleri bulup ortadan kaldırmak daha anlamlıdır. Çiçekler bile sevgiyle, şefkatle büyürken çocuklarımız bu duygulardan mahrum edilmemelidir. Anne-babası ayrı olan çocuklarımız, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız bünyesinde himaye ediliyor. Bir çocuğun devletimize maliyeti yaklaşık 3 bin TL. Yine muhtaç hanımlarımıza aylıklar veriliyor, engelli çocuklarımıza evde bakım ücreti veriliyor. Bunlar devletimizin sosyal devlet olduğunun kanıtıdır. Toplumda da bize düşen görev, eşinden ayrılmış ve muhtaç olan kadınlarımıza destek olmaktır. Ayrıca, muhtaç kadınlarımıza iş imkanı sağlamak gerekiyordu. Devletimiz, bu sene  Toplum Yararına Çalışma Programı çerçevesinde, kadınlarımıza istihdam imkanı sağladı.” dedi.

Aile içerisinde eşler birbirine karşı saygılı ve anlayışlı olmaları gerektiğini ifade eden Vali Necati Şentürk konuşmasına :”Anlayıştan ve sabırdan huzurlu ve mutlu bir aile ortaya çıkar. Ayrılıklardan en çok zarar gören çocuklardır. Anne-babası ayrı olan çocukların istikbali zarar görüyor, hayalleri yıkılıyor. Aile birliğinin devamı için eşler arasında sabır mutlaka olmalıdır. Projede emeği olan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci de; “Toplumda, kadınlarımızın maruz kaldığı ayrımcılık, şiddet ve baskı gibi olaylar her geçen gün artış gösteriyor. Toplumun temel birimi ailedir. Bir aile sağlıklı ve mutlu değilse, bu toplumda huzurdan bahsedilemez. Bu açıdan ailede şefkate ve nezakete en çok ihtiyacı olan kadınlardır. Tabi kadınların yanında erkeklerin de bu konularda eğitilmesi gerekmektedir.” şeklinde konuştu.

İl Emniyet Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün paydaş olduğu ve İl Jandarma Komutanlığı, Belediye Başkanlığı, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Müftülüğü’nün destek verdiği proje kapsamında düzenlenen program, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Osman Demir’in proje hakkında verdiği bilgiler ile sona erdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN