Rektör Kudret Saylam’dan tokat gibi cevap

17 Ekim 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1037 defa okundu.
Rektör Kudret Saylam’dan tokat gibi cevap

bahooKırşehir’de 18500 öğrencinin Kırşehir esnafına yararı yok demek nankörlük olur

16-10-2014 Perşembe günü Valimiz Necati Şentürk  2014 Yılı son istişare toplantısı yapıldı  toplantıda resmi kurum ve kuruluşları Valimiz Necati Şentürk’e Kırşehir’de 2014 yılında yapılan işler, yapımına devam eden projeler ve bitmiş projeler yatırımlar hakkında bilgilendirme mahiyetinde bilgiler verildi.

Yapılan toplantıya çok sayıda kurum müdür ve müdür vekilleri katıldı toplantıda söz hakkı alan Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kudret Saylam Ahi Evran Üniversitesi olarak Kırşehir’de yapılan yatırımlar ve yapılacak olan projeler ve Ahi Evran Üniversitesi’nde okuyan öğrenci sayısı hakkında hakkında bilgiler verdi.

Vali Necati Şentürk Prof. Dr. Kudret Saylama eğitime çok önem verdiğini dile getirirken Ahi Evran Üniversitesi’nde okuyan öğrencilerin nerede kaldığı hakkında bilgi edindi.

Necati Şentürk Rektör Kudret Saylam’a Ahi Evran Üniversitesi Bağbaşı yerleşkesini ziyareti sırasında çok güzel yatırımların yapıldığını ve öğrencilerle konuşmasında Rektörümüz Kudret Saylam hakkında öğrenciler tarafından çok sevilen biri olduğunu duyan Vali Necati Şentürk Rektörümüz Necati Şentürk’e toplantıda övücü sözlerde bulundu.

Bu güne kadar yerinde kararlar verdiğini ve eğitimle ilgili her türlü sorununda yanında olacağını söyledi.

Konuşmasını bitiren Kudret Saylam’a sorusu olan Kurum ve yetkililerinin bir sorusu olup olmadığını sorması üzerine söz alan Kırşehir Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Bahamettin Öztürk söz hakkı alarak Sayın Kudret Saylama Ahi Evran Üniversitesinde okuyan  18500 öğrencinin Kırşehir’e hiç bir katkısının ve yararının olmadığını dile getirirken neden Ahi Evran Üniversitesi’inde mezun olan öğrencilerin bir gecede Kırşehir Stadında  mezun edildiğini ve bir günde mezun edilen öğrencilerin olsun ailelerinin  esnafımıza hiç bir yararı olmadığı söyledi.

Örneğin Amasya’da okuyan Üniversite öğrencilerinin 15 günde mezun edildiğini ve Kırşehir’de Üniversitemizde bölüm bölüm mezun edilerek daha fazla şehrimize ve esnaflarımıza yararlı olabileceğini söyledi.

Rektör Kudret Saylam bu soru üzerine Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Bahamettin Öztürk’e Ahi Evran Üniversitesinde okuyan öğrencilerin Kırşehir Esnafına hiç bir yararı yok demek nankörlük olur dedi ve sözlerine şöyle devam etti.

Kırşehir’de yaklaşık 18500’e yakın öğrenci okumaktadır bu kadar öğrencinin hepsi ihtiyacını Üniversitede karşılamadığı söyleyerek yurt kurda yer bulamayan öğrencilerimizin esnaflarımızın özel olarak açtığı apartlarda kaldığını dile getirerek bu kadar öğrencinin yemek, giyim, kırtasiye ve daha bir çok ihtiyacını Kırşehir’de bulunan esnaflardan karşılandığı kimse inkar edemez bu nankörlük olur.

Kırşehir’de esnaflarımız öğrencilerimizden para kazanmıyor diyen Bahamettin Öztürk’ün kendi menfeatlerini ve çıkarlarını düşündüğünü söyleyen Kudret Saylam Sayın Bahamettin Öztürk’ün Üniversitemizde mezun olan öğrencilerimizin ve ailelerinin bir günde mezun olması işine gelmiyor çünkü kendisinin Kırşehir’de oteli olduğundan ve çeşitli sektörlerde işyerleri olduğundan  bir gün değil 15 gün boyunca Üniversitemiz öğrencileri ve aileleri üzerinden para kazanma peşinde olduğunu dile getiren Rektör Kudret Saylam Kırşehir’de neden tıp fakültesi bölümü yok diye anca bana baskı yapıyorlar kimse bilmiyor ki  YÖK’ün belirlediği bazı kraterler var bunu kimse bilmiyor.

2007’de Tıp fakültesi kuruldu ve 2011 yılına kadar geçen zaman zarfı içerisinde 4 yılda hiç kimse tıp fakültesine ne yaptınız diye sormuyor

Bu güne kadar 33 kişilik öğretim üyesi almaya başladık Tıp fakültesini kurabilmemiz için öğretim üyesi sayımızı arttırmamız lazım.

Son cümle olarak Rektör Kudret Saylam Üniversitemiz mezun verdiği gün Kırşehir dışında 10 bin kişinin geldiğini ve bu ailelerin ve öğrencilerin saat 12.00’den sonra lokantalardan çorba dahi  ekmek dahi bulamadığını ve bu olayın çok olağan dışı bir şey söyledi.

Hiç bir Üniversite hiç bir şehirde 15 gün boyunca mezuniyet töreni yapmaz ben görevi devraldığımda 10457 öğrenci vardı şimdi ise 18500 öğrenci var bunu katkı yapmadı diyen öğrencinin bu şehre katkısı yok diyen bazı esnaflarımızın özel apart açarak para öğrenci üzerinden para kazanıyor bunuda belirtmek istiyorum diyerek sözlerine son verdi.

 

 

 

Anahtar Kelime: ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN